Ситуація з побиттям активіста націоналістичної організації С14 поліцейським в Києві була використана політиками і керівництвом Нацполіціі з метою піару і відволікання уваги від реальних проблем.
Про це "Апострофу" розповів доктор історичних наук Георгій Касьянов.
"Скандал з "Лягай, Бандера!" явно спровокований і розкручений - це абсолютно чітка медійна і політтехнологія, що перетворила окремий випадок у якусь велику проблему", - вважає він.
За його словами, цей інцидент сигналізує про серйозну проблему в суспільній свідомості і поведінці.
"Візьмемо флешмоб, який запустили поліцейські: "Я - Бандера! Слава Україні!". Вони знають, хто такий Бандера? Наскільки глибоко вони знайомі з історією і його біографією? Я дуже в цьому сумніваюся. Напевно начальство дало команду і вони швидко відреагували", - припустив Касьянов.
У той же час, ЗМІ та політики з радістю використали цей скандал для своїх цілей.
"Представникам націоналістичних організацій він вигідний як піар їхнього руху і його символів. Поліцейське начальство охоче включилося, оскільки ця роздута історія відволікає увагу суспільства від проблем з "реформованою" поліцією", - зазначив історик.
Крім того, Касьянов критично поставився до флешмобу поліції "Я - бандерівець".
"Я дуже сумніваюся, що автор поста глибоко обізнаний про те, хто такі бандерівці. Можливо, він "харчується" ерзацами пропаганди Українського інституту національної пам'яті, але виглядає це як пристосуванство під політичну кон'юнктуру. І це дуже непокоїть. Виходить, що наш порядок охороняють люди, які пристосовуються під ідеологічні віяння. Якби поліцейський крикнув "Лягай, комуняка", і з цього приводу висловили невдоволення можновладці і "обурена громадськість" - чи з'явився б хештег "Я - комуніст"? А якщо керівництво поліції - переконані "бандерівці", тоді виникне питання про деполітизацію поліції", - говорить Касьянов.
Детальніше про скандал з побиттям активіста в Києві читайте в матеріалі "Апострофа": "Лягай, Бандера": кому вигідний скандал і чому його роздмухують.