У Сполучених Штатах Америки набирає популярності флешмоб під назвою #MyWhitePrivilege (#МоїБіліПривілеї).
Про це повідомляє інтернет-ресурс Esquire.
Користувачі мережі розповідають в інтернеті історії про свої життєві ситуації та вчинках, коли вони уникли покарання тільки через свою європейську зовнішність.
Зазначають, що флешмоб почався з поста користувача Twitter @Freeyourmindkid, який звернувся до "білих людей" з питанням про найбільш обурливі вчинки, які вони не змогли б зробити, якби були темношкірими або будь-який інший національності.
Після цього дана тема стала популярною і американці почали публікувати пости з хештегом. Примітно, що кожен сприйняв флешмоб по-своєму.
"Будучи підлітком, я плюнула в обличчя поліцейському, коли він зірвав вечірку. Потім він відвіз мене додому і сказав моїй мамі, що я "хуліганка". #МоїБіліПривілеї".
"Мене зупинили за те, що у мене не горіли фари. Я й подумати не встиг, а моя рука вже діставала гаманець. Все закінчилося тим, що ми стояли з поліцейськими біля моєї машини і труїли жарти. І це #МоїБіліПривілеї".
"Я мати-одиначка, яка намагається звести кінці з кінцями. Я часто продаю речі на сайті Craigslist, здаю кров за гроші, не оплачую рахунки. Всі говорять, що я сильна і гідна захоплення, і мене ніколи не звинувачували в тому, що це моя провина. Ніхто не критикує моє становище самотньї матері. #МоїБіліПривілеї"
"Мені ніколи не приходить в голову шукати відповіді на запитання, чи зіграє моя етнічна приналежність будь-яку роль, коли я влаштовуюся на роботу. #МоїБіліПривілеї".
Крім тих, які погодився з ідеєю флешмобу і визнав існування повсякденних проявів расової дискримінації, є користувачі, які назвали "білі привілеї" міфом або висловили здивування в зв'язку з поширенням такого флешмобу.
"Мене дійсно бентежить, що флешмоб #МоїБіліПривілеї зараз в тренді...".
Багато людей також поставилися до флешмобу з іронією.
"Зайшов в Twitter і побачив в тренді #МоїБіліПривілеї. Ну, я пішов".
Як повідомляв "Апостроф", в інтернеті отримав популярність новий челендж: користувачі з усього світу прибирають сміття на будь-якої забрудненої території і викладають фотографії "до" і "після" з хештегом #trashtag.