Убивство рідної племінниці, позбавлення життя господині, у якої арендував кімнату, торгівля наркотиками - це ще не повний перелік злочинів, у яких звинувачують 15 из 124 людей, переданих проросійським бойовикам під час обміну полоненими 29 грудня 2019 року.
Про це повідомляє "Апостроф" із посиланням на "Слідство. Інфо".
Чоловіки, яких обміняли на українських військових та цивільних полонених, мали б відбувати покарання за тяжкі та особливо тяжкі злочини. Більше того, деякі із них ніяк не пов'язані з найманством та терористичною діяльністю. Так, Микола Тоцин убив господиню, у якої знімав кімнату. А Володимир Конончук свій останній із семи вироків отримав за те, що позбавив життя рідну племінницю.
Трапляються і зовсім незрозумілі з точки зору юриспруденції випадки. Так, Артур Морозов отримав вирок за спробу вкрасти телевізор, а Андрій Присяжний поцупив кабелі "Укртелекому". Як прізвища чоловіків з'явилися у списках на обмін, дивуються навіть їх адвокати.
Список 15 полонених, яких Україна видала проросійським бойовикам:
Сергій Шилін – вбивство сокирою міліціонера в Маріуполі, охоронець штабу "ДНР";
Максим Мисяк – звинувачувався у трьох вбивствах і замаху на колишнього нардепа Ігоря Котвицького;
Денис Шатунов – замовлення вбивства одеського євромайданівця Сергія Ходіяка;
Всеволод Подільський – стрілянина в метрополітені Києва;
Віктор Немченко – злочинець із 20-річним тюремним стажем, у 2019 році його засудили за розбійний напад на харківську сім'ю;
Михайло Титов – вбивство жителя Волновахи з метою пограбування;
Олександр Хавер – розбій;
Микола Тоцин – вбивство господині, у якої орендував кімнату;
Володимир Конончук – злочинець із 7-ма судимостями, останній вирок – за вбивство племінниці;
Андрій Дрозд – вбивство військового у Харкові;
Геннадій Ольшанський – вбивство сусіда у п'яній бійці;
Сергій Комраз – спроба провезти наркотики через кордон із Росією;
Едуард Жовтий – злочинець із 5-ма судимостями, останній вирок – за торгівлю наркотиками і незаконне поводження зі зброєю;
Андрій Присяжний – крадіжка телефонних кабелів "Укртелекому";
Артур Морозов – злочинець із 7-ма судимостями, останній вирок – за спробу вкрасти телевізор.
Нагадаємо, що Україна має намір порушити питання про звільнення ще близько 300 осіб після великого обміну полоненими, який відбувся 29 грудня, на переговорах Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з врегулювання ситуації на Донбасі в Мінську.
Як повідомляв "Апостроф" раніше, видачу бойовикам колишніх беркутівців, яких звинувачують у вбивствах на Майдані, в рамках масштабного обміну розкритикували в місії ООН.