RU  UA  EN

Середа, 18 грудня
  • НБУ:USD 41.50
  • НБУ:EUR 43.35
НБУ:USD  41.50
Суспільство

Новини

18 грудня

Всі новини

В Україні виявили унікальну знахідку з минулого, відео

У Житомирі на території колишнього магістрату, який продовжують реставрувати, археологи знайшли десятки предметів побуту минулих століть.

Про це повідомляє "Апостроф" з посиланням на INTV.

Серед знайденого: фрагменти ліпного посуду доби енеоліту й VIII-IX ст, також стінки порцелянового та скляного посуду, залізні вироби, монети, кістки тварин та тютюнова люлька.

"Ясна річ, що вона (будівля) була пошкоджена попередніми будівельними роботами і ми потрапили на той момент, коли вони вже розпочались, але все одно ми отримали досить цікаву інформацію. Яскравою знахідкою були матеріали, які можуть датуватися VIII-IX ст, так звана культура Лука-райковецького, це кераміка", - розповідає старший науковий співробітник Інституту археології НАН України Андрій Петраускас.

За словами археолога, у 2016 році на Замковій горі знайшли лише один предмет датований VIII ст. Однак для того, щоб робити якісь висновки, артефактів було замало, і завдяки нещодавнім знахідкам, ситуація мінилася.

"Це свідчить про те, що на місті Житомира, оскільки ми маємо матеріали VIII ст., IX ст. та X ст. і є замок, який виникає у XIII ст. Тобто населеність цієї частини з VIII ст. не припинялася і це цікаво", - додає старший науковий співробітник Інституту археології НАН України Андрій Петраускас.

Свою роботу археологи вже закінчили. Планується, що усі знайдені предмети передадуть до Житомирського краєзнавчого музею, а найцікавіші артефакти будуть доступні і для відвідувачів закладу.

"Наразі знахідки проходять наукову обробку, атрибуцію, фіксацію, на них складається необхідна документація і вони будуть передані у фонди музею", - каже директор Житомирського обласного краєзнавчого музею Роман Насонов.

У самій будівлі колишнього магістрату 13 січня робота «кипить»: підрядник готується укладати підлогу на другому поверсі, паралельно облаштовує підвальне приміщення.

"Зроблено заміну опорних конструкцій на даху, посилено фундамент, зроблено водовідведення від ґрунтових та талих вод. Замінюється перекриття на другому поверсі. Ось перекриття, яке було на той час, сьогодні тут завозяться такі спеціальні балки. Темпи досить швидкі і це дає надію, що до кінця року магістрат буде зданий в експлуатацію", - зауважує директор Житомирського обласного краєзнавчого музею Роман Насонов.

Як писав "Апостроф" раніше, у 2019 році археологи зробили ряд цікавих знахідок по всьому світу - в печерах Тибету, Єгипті, Мексиці, Німеччині, Казахстані та інших країнах.