В ЄС, як і в Україні, де чоловіки йдуть на пенсію, починаючи з 60 років, жінки - з 55 років, збираються і далі збільшувати вік виходу на пенсію до 68-69 років.
Як повідомляє "Апостроф" з посиланням на 24 канал, наприклад, у Франції до 2025 року буде запроваджено єдиний пенсійний режим замість 42-х існуючих, пільги для декількох професій за важкі умови праці буде скасовано. Таким чином, влада сподівається зменшити дефіцит пенсійного фонду, який до 2025 року може скласти більше 7 млрд євро. І навіть вік в 64 роки планують поступово підвищувати.
І дійсно, 64 роки для ЄС - це далеко не межа. Найбільший пенсійний вік поки мають Ісландія, Греція і Норвегія - по 67 років (дані на 2018 рік). До цієї позначки до закінчення 2030-х років планують піднятися Бельгія, Франція, Німеччина, Болгарія, Хорватія, Великобританія.
У двох державах хочуть зробити це швидше: Італія та Нідерланди планують підняти пенсійний вік до 67 років вже в 2022 році, Іспанія - в 2027 році.
Німеччина зараз проходить стадію дискусії чи піднімати пенсійний вік до 69 років (пропозиція Бундесбанку) чи ні. Якщо пропозицію буде прийнято, це зробить німців абсолютними лідерами рейтингу.
Деякі країни Європи, втім, планують піти ще далі і дозволити своїм громадянам йти на відпочинок у віці 68 років або навіть пізніше, в залежності від середньої тривалості життя. Серед них Ірландія, Данія (до 2030 року), Естонія (до 2027 року). Найтриваліше планування має Великобританія: пенсію в 68 років планують ввести тільки в 2046 році.
Нагадаємо, в Україні планують ввести накопичувальну систему пенсій. Детальніше про це читайте в матеріалі "Апострофа": Пенсії переходять на другий рівень: державі - добре, бізнесу - погано.