RU  UA  EN

Понеділок, 23 грудня
  • НБУ:USD 41.60
  • НБУ:EUR 43.30
НБУ:USD  41.60
Суспільство

Новини

23 грудня

Всі новини

В Україні будуть призивати в армію із запасу: навіщо це і як отримати відстрочку

В Україні офіцерів запасу у віці до 43 років призовуть на строкову службу в армію на 18 місяців. У Збройних силах України (ЗСУ) вже збирають послужні картки, уточнюють картотеки і загальне число офіцерів.

Як повідомляє "Апостроф", про це в коментарі "АрміяInform" розповів начальник відділу комплектування офіцерського складу управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗС України полковник Сергій Волков.

За його словами, мова йде про тих офіцерів запасу, які не проходили військову службу, але закінчили кафедри військової підготовки. Вони повинні мати військове звання офіцерського складу та бути в запасі. Важливо, щоб вони могли відповідати умовам для проходження служби за станом здоров'я і не мати відстрочок.

Волков зазначив, що служба буде проходити в небойових частинах ЗСУ. Через півроку після призову у таких офіцерів буде можливість укласти контракт на проходження військової служби на строк від 1 року.

За його словами, призов повинен початися не обов'язково 1 квітня, оскільки терміни визначають накази глави Міноборони і начальника Генштабу.

Відзначимо, що потрапити під відстрочку можуть громадяни України при наступних обставинах:

  • призовники, у яких є дитина віком до трьох років;
  • чоловіки, які мають двох і більше дітей або вагітну дружину;
  • громадяни, у яких є непрацездатні батьки (одинока мати / батько) студенти денних відділень ПТУ, вузів і духовних семінарій;
  • призовники, які є єдиними годувальниками в сім'ї;
  • священнослужителі, поліцейські, деякі педагоги і лікарі.

У свою чергу заступник обласного воєнкома Дніпра Сергій Полуциган в коментарі "Обозревателю" зазначив, що мета такого призову- сформувати якісний резерв.

"Система призову офіцерів запасу має дві мети. Перша - офіцери безпосередньо знайомляться з умовами військової служби. Друге - це формування якісних резервістів, які будуть мати практичний досвід служби. У разі необхідності, вони здатні відправитися в свої бойові підрозділи і вже бути корисними", - сказав воєнком.

За його словами, ті знання, які офіцери отримували на воєнці, вже не відповідають нинішнім українським реаліям.

"Тоді вчили інші люди, які звикли до іншої війни. Не до точкових операцій, а до повномасштабного наступу, коли військові йдуть ланкою по полю. Нас вчили по тактиці 60-х, коли скидають бомбу, і ми відділенням наступаємо по фронту разом з танками, БМП, БТР. Зараз же воюють інакше ", - сказав колишній студент, який проходив військову кафедру в 2013-2015 роках.

Інший випускник вищу відзначає, що на військовій кафедрі студентів мало чого вчили навіть в той час, коли в країні почалася війна.

"Ми недопалки на території університету збирали під час "воєнки". А зараз хочуть призвати тих, у кого вже сім'ї, діти і стабільна робота. Я звичайно, розумію, що країну потрібно захищати, але навіть за ці роки не змогли професійну армію зробити і нормальний резерв створити з тих, хто вже пройшов бойові дії", - говорить випускник столичного вузу Олександр.

Військовий експерт Костянтин Машовець підтримує думку, що якість підготовки офіцерів запасу в Україні дуже слабка.

"Їх готують в основному на військових кафедрах цивільних інститутів і підготовка не зовсім відповідає потребам сучасних збройних сил. У принципі, після справжньої підготовки в умовах сучасної армії цілком можливо, що офіцери запасу стануть ефективними", - зазначив він.

Нагадаємо, що з 1 квітня 2020 року в Україні стартує строковий призов в армію, на службу будуть забирати хлопців віком 20-27 років.