Проблем з питною водою в окупованому Росією Криму в даний момент немає, зате є питання до її якості.
Про це в коментарі "Апострофу" заявив фермер Олександр Піскунов з Первомайського району, по території якого проходить пересохлий Північно-Кримський канал.
За його словами, основне джерело питної води - грунтові води. Говорячи про якість води фермери кажуть, що вода в степу і до російської анексії була солонуватою, але в останні три роки з'явився виразний неприємний присмак.
"У нас в районі воду з крана вже давно ніхто не п'є. Нею поять худобу, поливають городи і використовують для інших господарських потреб. Воду для пиття купуємо. Ціна в межах двох рублів за літр", - говорить Олександр Піскунов.
Також він додав, що окупаційна влада не зацікавлена в розвитку сільського господарства на окупованому півострові. Її мета - збувати в Криму продукцію, яка була вирощена в Краснодарському краї. У той же час російські чиновники і ЗМІ твердять, що в Криму не можуть утримати ціни на м'ясо і молочку через Україну, яка перекрила на півострів подачу води. Фермери ж стверджують, що водна блокада Криму лише побічно вплинула на поголів'я великої рогатої худоби.
"Раніше на кожне село в сукупності доводилося по 250, а то і 400 голів дійної худоби. З кількох молокозаводів приїжджали машини приймати молоко. Тепер поголів'я йде під ніж з двох основних причин. Перша - дорогі корми. Друга - худобу просто ніде пасти і ніде заготовлювати сіно на зиму. Раніше поля під паром використовували для випасу. Тепер, за російськими законами, не повинно бути "порожніх" земель. Інакше фермери будуть платити штрафи. Доводиться обробляти. Вийшла така ситуація: у кого є корови в домашньому господарстві, у тих мало землі або зовсім немає наділів. У кого достатньо землі - тим не потрібна скотина", - говорить Олександр Піскунов.
Детальніше читайте в матеріалі "Апострофа": Від окупації до посухи: чи можлива в Криму гуманітарна катастрофа