У Міністерстві охорони здоров'я попередили про те, що вживання алкоголю не знижує ризик зараження коронавірусом.
Новий удар по Британії та "псевдовибори" в Польщі: як коронавірус змінює світ (оновлюється)
Про це повідомив Центр громадського здоров'я при Міністерстві охорони здоров'я.
"Часте та надмірне вживання алкоголю підвищує ризик виникнення різних порушень в організмі. А в разі зараження, це може додатково ускладнити перебіг захворювання COVID-19", - наголошується в повідомленні.
У відомстві підкреслили, що безпечної дози алкоголю не існує.
"Вживання алкоголю шкідливе для серцево-судинної системи, викликає гіпертонію та збільшує ризики інсультів і онкозахворювань. Надмірне споживання алкогольних напоїв викликає цироз печінки, гепатит, панкреатит. Як і тютюн, алкоголь викликає залежність", - повідомили в ЦГЗ.
В Україні понад 70% людей, які померли від ускладнень, викликаних COVID-19, мали супутні серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, новоутворення, захворювання нирок та легень. У деяких випадках - поєднання цих хвороб.
У МОЗ наголошують, що поки немає вакцин чи ліків проти коронавірусної інфекції, найефективнішими способами захиститися й запобігти поширенню інфекції є фізичне дистанціювання та щоденна гігієна.
Коронавірус на зовнішніх поверхнях залишається небезпечним для людини протягом 3-4 годин. Людина може заразитися в результаті дотику до таких предметів або поверхонь, а потім - до очей, носа або рота.
Таким чином, щоб запобігти інфікуванню, краще не чіпати обличчя брудними руками, а після повернення додому ретельно мити руки.
"Якщо ви підозрюєте, що якийсь предмет або поверхні можуть бути забруднені і містити вірус, помийте їх звичайним побутовим миючим засобом або обробіть дезінфектором з вмістом спирту не менше 60%", - повідомили в Центрі громадського здоров'я.
Як повідомляв "Апостроф", раніше стало відомо, які хвороби є найнебезпечнішими при коронавірусі.