Патологічні зміни в легенях внаслідок зараження коронавірусом можуть фіксуватися досить довго, не дивлячись на клінічне поліпшення або навіть одужання хворого.
Про це повідомила на своїй Facebook-сторінці головний інфекціоніст України Ольга Голубовська.
Лікар нагадала, що розвиток патологічного процесу при COVID-19 призводить до виникнення в легенях великого інтерстиціального фіброзу з гіалиновою дегенерацією, геморагічним інфарктом, гіперплазією дрібних судин з мікротромбоутворенням. За її словами, патологічний процес подібних змін триває, мабуть, довше, ніж, наприклад, при грипі.
"У зв'язку з цим під час вираженої клінічної симптоматики рентгенологічна картина може показувати досить помітну негативну динаміку, в порівнянні з початковим дослідженням, незважаючи на клінічне поліпшення або навіть одужання хворого", - зауважила Олаг Голубовська.
Негативна рентгенологічна картина, за словами головного лікаря-інфекціоніста, не повинна лякати пацієнтів і особливо хвилювати лікарів, а також не може бути критерієм вирішення питання про виписку пацієнтів.
"Проводити повторне дослідження раніше, ніж через місяць після виписки (якщо немає інших показань) найчастіше немає особливого сенсу, бо залишкові явища наявних змін зберігаються досить довго. Це ж стосується і КТ", - підкреслила вона.
Як повідомляв "Апостроф", пацієнти після зараження коронавірусом COVID-19 можуть носити патоген в легенях і стати рознощиками захворювання, навіть якщо вірус був вилікуваний.