RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.90
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.90
Суспільство

Новини

22 січня

21 січня

Всі новини

Як чекісти з НКВД вбивали українців: історик показав унікальний документ

Матеріали Військового Трибуналу Київського військового округу від 1939 року розказують про діяння чекістів, про їх катування і розстріли.

Про це повідомляє історик Костянтин Богуславський на своїй Facebook-сторінці.

У документі з суду йдеться про групу чекістів з НКВД Житомира. Їх судили за "порушення соціалістичної законності".

Записи свідчать про те, що молодих жінок перед розстрілом роздягали і грали з ними в "доктора". Людей перед розстрілом били палицями і мідними трубами. Також у них відбирали особисті речі, одяг і чекісти забирали їх собі.

Жінок роздягали іноді догола і так водили на розстріл. Робили це для того, щоб подивитися на голих, і як вони на це реагуватимуть.

На суді керівник групи отримав 20 років таборів, але в 1941 році він знадобився радянській владі і його відпустили. У жовтні 1941 року він звільнився і попрямував в мотострілкову бригаду НКВД.

"Далі кар'єра зростає, як на дріжджах: заступник начальника Розвідувального відділу і заступник начальника оперативної групи НКВС партизанських загонів Калінінського фронту, капітан держбезпеки. Заступник начальника Розвідувального відділу і заступник начальника оперативної групи НКДБ партизанської бригади Вишнева (Вітебська область), підполковник держбезпеки", - зазначив Богуславський.

Керівник групи в 1948 році став керуючим справами Міністерства збройних сил СРСР, полковником. Далі: начальник Контрольно-ревізійної інспекції Господарського управління Міністерства збройних сил СРСР. Після: начальник Інспекції Господарського управління Міністерства збройних сил СРСР.

"Хороша кар'єра для людини, що грала в доктора з жінками, які йшли на розстріл, що бив мідною трубою по голові засуджених "трійкою" і їхав додому з пакунками речей тільки що розстріляних в'язнів. Але і це не все. Під завісу життя він став письменником. Випустив 2 книжки для дітей та юнацтва про подвиги розвідників", - додав історик.

Стенограма за посиланням.

Як повідомляв "Апостроф", в мережі показали невідомі раніше фотодокази Голодомору 1932-1933 років, зроблені австрійським інженером Олександром Вінерберг в Харкові.