RU  UA  EN

Понеділок, 23 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Новини

21 грудня

20 грудня

19 грудня

Всі новини

В Україні вступає в силу держ­регулювання цін: що це означає і як каратимуть порушників

З понеділка, 18 травня, в Україні вступає в силу постанова уряду №341 про державне регулювання цін на соціально значущі товари та товари протиепідемічного призначення.

"Апостроф" розповідає детальніше, на які товари будуть регулювати ціни і що загрожує порушникам.

Як будуть регулювати

Згідно із заявою, регулювати ціни планують до кінця карантину. Механізм такого регулювання полягатиме в декларуванні зміни роздрібних цін, якщо вони почнуть рости. Плани щодо змінення ціни продавці повинні будуть вносити на офіційний сайт Держпродспоживслужби за допомогою електронного підпису. Відомості вноситимуться до Реєстру роздрібних цін, що буде доступний для ознайомлення.

Коли і на що необхідно декларувати зміну ціни

Як стверджують в службі, постанова діє виключно на роздрібні ціни, на зазначену групу товарів без попередження їх дозволяється підвищувати максимум на 5%.

У список потрапили:

- ліки, серед яких парацетамол, антисептики і дезинфікуючі засоби, засоби індивідуального захисту (медичні маски, халати і т.п.);

- з продуктової групи: крупа гречана, цукор пісок, борошно пшеничне (вищий сорт), макаронні вироби вітчизняного виробництва (вермішель з борошна пшеничного), молоко пастеризоване жирністю 2,5% (в плівці), хліб житньо-пшеничний, яйця курячі С1, птах (тушка куряча), вода без газу, масло вершкове (72,5% жирності).

У постанові зазначено, що задекларовані ціни дозволяється підвищувати в певні терміни: підвищення ціни на 15% - 30 днів; 10% - 14 днів; 5% - 3 дні.

У разі застосування знижок продавці не зобов'язані декларувати зміну ціни.

Які покарання

За порушення перерахованих умов будуть застосовувати санкції за ст. 20 закону України "Про ціни і ціноутворення", також на порушників будуть впливати шляхом накладення штрафів за ст.1652 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Як повідомляв "Апостроф", 22 квітня Кабінет міністрів встановив на період карантину обов'язкове декларування цін на окремі продукти харчування та медичні товари.