В Україні поступово звикають до онлайн-навчання школярів, проте вже зараз видно проблеми з його реалізацією.
"Апостроф" розбирався, які проблеми сьогодні можуть виникати при такій формі навчання.
Так, є відразу три головні проблеми, які заважають нормальному онлайн-навчанні в Україні.
Технічні проблеми
Справа в тому, що якщо у вас немає інтернету, то ви не готові до дистанційного навчання. Як свідчать дані соцопитувань, близько 1% вчителів в країні не мають інтернету, а ще 5,5% можуть використовувати тільки мобільний інтернет.
Також важливо мати гаджет, за допомогою якого вас зможуть навчати. Опитування говорять, що у 23% вчителів немає потрібних гаджетів.
Проблеми змісту
Дистанційна освіта передбачає наявність спеціального навчального контенту, електронних навчальних посібників - не електронний варіант друкованого підручника, а саме електронний підручник як принципово новий підручник, але в Україні цього немає.
Зараз в країні так і не створили єдиної системи віддаленого навчання. Деякі вчителі використовують месенджери, деякі - електронну пошту і сервіси відеоконференцій.
Психоемоційні проблеми
Справа в тому, що не всі учні виходять на зв'язок і беруть участь в онлайн-уроках. У зв'язку з цим зібрати дітей в один час у моніторів нереально.
Через цей нюанс, вчителям доводиться витрачати вкрай багато часу на комунікацію з батьками, інакше дитина не почне навчання.
В такому форматі багато вчителів відчувають себе некомфортно.
Також виникають питання і до нормування праці вчителя на дистанційці.
Детальніше читайте в матеріалі "Апострофа": Освіта "курця": чи зможуть школи перейти на онлайн-навчання у вересні