RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

22 листопада

21 листопада

Всі новини

Вирубка лісів - не головне: вчені назвали глобальну причину повеней в Україні

Експерти назвали причини повеней в Україні, які спричинили руйнівні наслідки на заході країни.

Про це повідомляє ВВС.

Зокрема, розглядають діяльність лісових господарств і нелегальний промисел деревини. На думку провідного наукового співробітника Інституту екології Карпат Національної академії наук України Оксани Марискевич, ліс - це один з факторів паводку, але не основний.

"Повінь ніхто не міг скасувати, але її наслідки могли б бути набагато меншими. Наприклад, якби хоча б частково виконали державні програми протипаводкового захисту басейнів річок, прийняті після попередніх великих паводків, таких як в 2008 році", - зазначила вона.

У той же час еколог організації "Дунай-Карпатська програма" Анатолій Павелко вважає, що катастрофічні паводки, як правило, викликані низкою факторів

"Говорити, що причиною є лише стан лісового господарства, не можна", - заявив він.

Перший фактор, за його словами, - це кліматичні зміни.

"Три останні роки були дуже посушливі. Далі в цьому році була маловодна зима і початок весни. А потім сталося так, що за кілька днів в Карпатах випадає місячна норма опадів", - сказав експерт.

З ним згоден і Юрій Дебрінюк, професор кафедри лісових культур і лісової селекції Національного лісотехнічного університету.

"Головна причина - величезна кількість опадів протягом дуже короткого часу. Зараз розподіл опадів у часі різко змінився - фактично річна сума опадів може випасти в червні, а далі маємо посуху. В останні роки повені не було, бо не було багато опадів. Але ось вода вилилася за два тижні - отримали повінь", - зазначив він.

Як повідомляв "Апостроф", в Одеській області очікується серйозне підвищення рівня води в нижній течії річки Дністер, це пов'язано зі спусками дощового паводку з Дністровського водосховища.

Детальніше про те, що відбувається в затоплених повінню регіонах читайте в матеріалі "Апострофа": Зараз страшніше, ніж було в 1991-му: хто зупинить бензопилу, яка знищує ліси в Карпатах.