Дослідники з Каліфорнійського університету в Ріверсайді протестували лицьові маски, виготовлені з бавовни, поліефірних волокон і декількох видів натурального шовку, і визначили найефективніший матеріал для захисту від коронавируса.
Результати цих досліджень опубліковано на сайті видання PLOS ONE.
Вчені виявили, що шовкова тканина в кілька разів ефективніша від бавовняних і віскозних тканин, які використовують при масовому виготовленні захисних масок. Причина в тому, що вони не вбирають вологу, в якій і знаходиться коронавірус, що передається повітряно-крапельним шляхом.
"Шари шовку затримують вологу і перешкоджають вдихання вірусів, а також не накопичують на своїй поверхні воду, на відміну від бавовни та віскози", - розповів автор дослідження, доцент Каліфорнійського університету Патрік Герра.
За словами дослідників, бавовна вбирає вологу, як губка, і перестає виконувати захисні функції через 30-40 хвилин після початку використання. Шовкова тканина "дихає" упродовж усього часу її застосування.
Крім того, дослідження показало, що мідь, яка міститься в шовку, є хорошим дезинфікуючим агентом.
Вчені продовжують свої дослідження, щоб встановити, як довго коронавірус зберігає активність на поверхні маски з шовку та з інших матеріалів. Це дозволить визначити тривалість їх ефективного використання при роботі в зонах, де перебувають хворі COVID-19.
Як повідомляв "Апостроф", компанія Apple розробила маски для захисту від коронавірусної інфекції, які буде поширювати тільки серед своїх співробітників.