Традиційно в Україні 14 жовтня православні християни відзначають велике релігійне свято - Покрову Пресвятої Богородиці. У цей день українці також вшановують захисників батьківщини.
Покрова Пресвятої Богородиці 2020: що не можна робити 14 жовтня
"Апостроф" нагадує, як свято Покрови пов'язане з традиціями українського козацтва та Української повстанської армії.
Походження цього релігійного свята пов'язане з легендою про оборону Константинополя, який захистила Богородиця своїм покровом під час наступу турків. В українській традиції цей сюжет перетворився на вшанування захисників рідної землі, які знаходяться під опікою Богородиці.
День Покрови Пресвятої Богородиці вважався одним з найбільш важливих свят у запорізьких козаків. Коли козаки хотіли обрати нового гетьмана або кошового отамана, то збиралися саме в цей день.
Пізніше козацькі традиції святкування Покрови продовжили борці за незалежність України - Армія Української Народної Республіки і Українська повстанська армія.
Після проголошення незалежності України, в 1999 році на свято Покрови стали відзначати також День українського козацтва. Традиційно у всіх регіонах нашої держави в цей день проходять святкові заходи, гучні фестивалі, патріотичні змагання, лекції, виставки, тематичні уроки про безсмертну славу запорозьких козаків.
Починаючи з 2014 року, в цей день на державному рівні почали відзначати День захисника України. Відповідно до указу президента був скасований День захисника Вітчизни, який відзначався 23 лютого в честь Червоної армії. У 2015 році свято стало вихідним днем.