RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.80
  • НБУ:EUR 43.35
НБУ:USD  41.80
Суспільство

Новини

22 січня

Всі новини

Доктор Комаровський пояснив, що не так з профілактикою Covid-19 в школах, і поділився лайфхаком

Відомий телеведучий і лікар Євген Комаровський розкритикував заходи, які вживаються в навчальних закладах для боротьби з поширенням коронавірусу, і назвав їх неправильними. Правильними, на його думку, заходами для попередження Covid-19 будуть постійні провітрювання класів і навчальних приміщень.

Про це йдеться в повідомленні на його власному сайті.

За словами Комаровського, з початку опалювального сезону варто очікувати росту випадків зараження коронавірусом.

"Те, що в наших школах називається "заходами", це, в більшості випадків, з епідеміологічної точки зору, - абсолютна маячня. Діти в масках на прогулянках, закриті класи, які опромінюють ультрафіолетом, малюки, які миють руки з ранку до ночі. Я жодного разу не бачив, щоб мені (як глядачеві) показали клас по телевізору і сказали: "Ось у нас відкрите вікно, провітрювання. Ось у нас термометр, ось - гігрометр". Люди не можуть додуматися, що в класі насамперед потрібно організувати протяг, контролювати температуру і вологість повітря", - зазначив лікар.

Він зауважив, що в школах повністю ігнорують не запобіжні заходи, а логіку і здоровий глузд.

"Легше ж відмити гроші на масках, санітайзерах, на митті підлоги хлоркою, на нещасних дітях в масках... Спробуйте подихати в масці в кімнаті, де температура +26 і вологість повітря 20%! Не треба багато розуму і коштів, щоб знизити там температуру - провітрити", - пояснив Комаровський.

Також Комаровський поділився лайфхаком для вчителів і батьків.

"Втрата нюху і відчуття смаку при відсутності нежиті - це дуже типово для коронавірусу. Один з найкрутіших симптомів. Тому що при грипі люди теж запахи часто не відчувають, але через те, що закладений ніс і купа соплів, набряк слизової, клітин, чутливих до запахів. А при коронавірус - нежиті немає і нюху немає. Саме тому тест "чим це пахне?" набагато ефективніший, ніж будь-яка термометрія, тому що при легкій формі температура дуже рідко буває. Якщо ви - учитель в школі, візьміть ганчірочку, потріть її часником і питайте, чим це пахне, у кожного з температурою вище норми. Чує запах - слава Богу, можна вчитися. Не чує - додому терміново. Цей тест на наявність нюху набагато достовірніший, ніж тест на температуру. Аналогічно можна тестувати і всіх домашніх", - додав лікар.

Як повідомляв "Апостроф", у Міністерстві охорони здоров'я розробили чотири сценарії розвитку подій при поширенні коронавірусу в Україні. За словами глави МОЗ Максима Степанова, ситуація в Україні зараз відповідає першому рівню дій залежно від темпів поширення коронавірусу.