День Святого Миколая - світле свято доброти і безкорисливості, яке важливо провести з хорошим настроєм і подарувати тепло тим, хто тебе оточує.
5 справ, які варто зробити в цей день
Допомогти нужденним
Згідно з переказами Святий Миколай завжди допомагав тим, хто потребував допомоги. Наслідуючи його приклад, в цей день необхідно допомагати близьким, роздавати милостиню, але не афішувати це. Вважається, що не варто в день пам'яті святителя відмовляти в допомозі тим, хто її попросить. Правда, позичати і давати в борг не слід. Краще почекати до наступного дня.
Подарувати подарунок
У День Святого Миколая завжди кладуть дітям під подушку солодкі подарунки: льодяники, цукерки, шоколад, пряники. Традиційним частуванням для цього дня вважаються миколайчики - медові пряники, прикрашені яскравою глазур'ю. Найпоширеніший варіант - випікання в формі дідка з бородою і в кожусі, але роблять пряники також у формі ангела, зірки, сонечка, півмісяця, півників, коників та ін. Подарунки кладуть вночі під подушку, але якщо не вийшло зробити такий сюрприз, не біда! Головне, щоб презент знайшов свого адресата.
Поспілкуватися з близькими
У цей день прийнято веселитися і намагатися не сваритися. Наші предки завжди влаштовували гуляння, накривали пишний стіл, запрошували гостей. День Святого Миколая вважається веселим святом і його потрібно проводити в радості! Зазвичай саме в цей день в містах України запалюють новорічну ялинку, День Св. Миколая відзначається ярмарками, концертами і народними гуляннями. Але з урахуванням нинішніх обставин є сенс цей день провести в колі сім'ї. Віруючі в цей день традиційно ходять до церкви і моляться святому Миколаю, просячи про добробут і заступництво. До Миколая Чудотворця прийнято звертатися в різних життєвих ситуаціях, в тому числі в період труднощів і хвороб.
У цей день треба віддати всі борги.
Потрібно молитися і відвідати церкву.
Заборони
- 19 грудня припадає на Різдвяний піст. У цей день можна їсти рибу, але не можна їсти м'ясо, яйця та інші продукти тваринного походження.
- У День святого Миколая не можна давати в борг. Наші предки вірили, що позичальник разом з грошима може винести з дому удачу і везіння.
- Згідно з народними звичаями, в цей день не можна займатися ремонтом, шити, прати.
- У цей день варто утриматися від сварок з близькими - тому що наступного року будуть погані відносини.
- Не можна лаяти дітей - замість цього їм потрібно приділяти особливу увагу.
Що не можна дарувати
Є певні рекомендації, до яких можна прислухатися, щоб не зіпсувати велике свято:
- Подарунок повинен бути "сімейним": не потрібно дарувати дитині сучасний гаджет, який тільки відштовхне від сімейного єдності, яке повинно панувати в День святого Миколая. Подаруйте малюкові щось корисне і домашнє.
- Не даруйте великі і громіздкі подарунки. У православних було прийнято дарувати невеликі подарунки і класти солодощі під подушку.
- Не варто дарувати коштовності, гроші. Микола Чудотворець був багатою людиною, але коли став сиротою - допомагав бідним і нічого не шкодував.
Як повідомляв "Апостроф", 19 грудня кожного року в Україні відзначають День святого Миколая - свято, яке чекають діти і дорослі. Не забудьте привітати друзів і близьких.