RU  UA  EN

Понеділок, 4 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 44.30
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

4 листопада

Всі новини

Як використовувати вдома кисневий концентратор і чим він небезпечний: поради доктора Комаровського

Відомий лікар Євген Комаровський розповів, як пацієнти, які хворіють коронавірусною хворобою, можуть вдома використовувати кисневий концентратор і які небезпеки можуть чатувати на хворих при неправильному використанні.

Про це йдеться в повідомленні на власному сайті доктора Комаровського.

За словами Комаровського, використання кисневого концентратора є найефективнішим способом підвищити вміст кисню в крові в домашніх умовах.

"Якщо ваша коронавірусна інфекція протікає так, що ви реально відчуваєте дефіцит кисню і пульсоксиметр вам показує сатурацію нижче 92%, то кисневий балончик на 40 вдихів або киснева подушка, якою ви будете користуватися 3 хвилини, нічого принципово не змінять. Якщо у вас є відчуття нестачі повітря і/або пульсоксиметр показує нижче 93 - вам потрібен кисень", - звернув увагу медик.

Кисневий концентратор повинен бути розрахований мінімум на 5 літрів в хвилину (а краще на 10), і використовувати його з маскою або носовою канюлею потрібно до того часу, поки улюдини не зникне відчуття нестачі повітря, а сатурація не підніметься до не менше 95. Крім концентратора, каже Комаровський, обов'язково треба лежати на животі мінімум 4-6 годин на день.

"Цей прилад бере повітря з кімнати, щось з ним робить і на виході з 21% кисню, що міститься в повітрі, виходить майже чистий кисень. Тому дуже важливо кімнату провітрити - приладу потрібно звідкись добувати кисень. І якщо ви поставили концентратор в кімнату, але все навколо закрили, щоб хворого, не дай боже, не продуло, то прилад не зможе ефективно працювати - йому просто нізвідки буде брати кисень", - пояснив принцип роботи прилада Комаровський.

Комаровський звернув увагу: кисень несумісний з жирами, а тому вкрай небезпечно працювати з концентратором чи кисневими балонами жирними руками.

"Це обладнання вибухонебезпечне. Також важливо знати про техніку безпеки при використанні кисню: як і де повинні розміщуватися балони", - наголосив Комаровський.

Як повідомляв "Апостроф", нове дослідження медиків показало, що люди, які перенесли коронавірус, зберігають імунітет від хвороби протягом мінімум 8 місяців, а не 6, як вважали раніше.