Відомий американський історик, Корнеліс "Кіс" Ботерблюм, багато років вивчає Російську Імперію, Радянський Союз і аналізує політичну діяльність всесвітньо відомих лідерів, починаючи від Йосипа Сталіна і закінчуючи нинішнім главою Російської Федерації, Володимиром Путіним.
Своїми думками, професор історії Університету Південної Флориди, поділився в інтерв'ю "Апострофу".
Одним з найбільш очікуваних питань, на яке цікаво дізнатися відповідь всьому світу, це можливість створення в Росії традиційної демократичної системи.
- Я не можу заглядати в майбутнє. Але якщо заглянути в минуле, подивитися на це з історичної точки зору, то це буде складно. Росія займає дуже велику територію, і, можливо, це спрацює, якщо вона в подальшому розколеться. Наприклад, якщо Татарстан або Республіка Комі оголосять про незалежність і отримають право діяти на власний розсуд. Але з огляду на те, що російські люди розселилися по РФ, це буде важко зробити, "- відповів Корнеліс Ботерблюм.
Швидше за все, процесу формування демократичної системи заважають навіть історичні особливості. Тому що, якщо дивитися в корінь, Російська Імперія завжди потребувала керівництва сильного одноосібного лідера, по типу монарха. З цього приводу, американський історик пояснив:
- "Демократія - це процес, який знаходиться в розвитку. У російській історії було кілька моментів, коли вона могла б виникнути, але все пішло в неправильному напрямку. Перший - революція 1905 року. Це був хороший знак, навіть не дивлячись на те, що Петро Столипін був, скажімо так, досить жорстким прем'єр-міністром. Якби не почалася Перша світова, це був би шанс для наступних поколінь ".
Читайте також: Путін абсолютно точно піде в 2021 році - історик Валерій Соловей