В Україні традиційно ніч з 13 на 14 січня українці святкують Старий Новий рік. Напередодні нового року дівчата традиційно ворожать на свою долю і чоловіка.
"Апостроф" зібрав кілька способів дізнатися, що ж чекає вас в майбутньому.
Ворожіння з чашками
Треба взяти стільки чашок, скільки людей будуть ворожити. У чашки необхідно покласти каблучку, хліб, монету, цукор, сіль, цибулю, а в одну налити води. З закритими очима кожен з учасників ворожіння вибирає собі чашку. Що виявилося в посудині, таким і буде найближче майбутнє:
- каблучка означає швидке весілля;
- хліб - достаток;
- монета - багатство;
- цукор - веселощі;
- сіль - невдачу;
- цибуля - сльози;
- чашка з водою віщує життя без особливих змін.
Ворожіння на зернах
Візьміть банку з будь-якою крупою і поставте питання, яке вас цікавить. Потім лівою рукою візьміть жменю зерен і перерахуйте їх. Парна кількість означає позитивну відповідь на ваше запитання, а непарна - негативну.
Ворожіння на варениках
Це одне з найбільш традиційних ворожінь на Старий Новий рік. Господиня будинку готує вареники з картоплею чи капустою, і в деякі з них кладе несподівану начинку. По тому, кому що попадеться, визначають долю людини в новому році. Наприклад, льодяник означає солодке життя, паперова купюра або монетка - багатство, цукерки - поповнення в родині, нитка - довгу дорогу, подорож, ґудзик - красиві обновки, перчинка - яскраве життя "з перчинкою".
Ворожіння на судженого
В ніч з 13 на 14 січня незаміжнім дівчатам потрібно покласти під подушку чотири карти із зображеннями королів різних мастей. На ранок потрібно витягнути одну карту. Якої масті буде король, таким буде і майбутній чоловік. Піковий король - старий і ревнивий чоловік, трефовий - чоловік-військовий, чирвовий - молодий і багатий суджений, а бубновий король значить, що чоловік буде бажаним.
Ворожіння на ім'я судженого
Дізнатися ім'я майбутнього чоловіка на Старий Новий рік дуже просто. Досить просто вийти на вулицю і попросити першого зустрічного чоловіка назвати його ім'я.
Ворожіння по книзі
Отримати відповідь на своє питання можна за допомогою книги. Подумки озвучте своє питання і в навмання обраній книзі відкрийте задуманий номер сторінки та прочитайте рядок. Фраза, написана в цьому місці, і послужить відповіддю на ваше запитання.
Як повідомляв "Апостроф", 13 січня в Україні відзначають народно-православне свято Маланка (Щедрий вечір), з яким пов'язано багато традицій і заборон.