Православні віруючі 10 квітня відзначать Батьківську суботу. У церковному календарі їх кілька. Так називають дні особливої пам'яті покійних.
Про це повідомляє Уніан.
Історія свята
Поминальна субота - це одночасно і радісний, і сумний день. Сумним він є тому, що віруючі в цей день згадують своїх померлих родичів.
Священнослужителі кажуть, що в цей день не можна сумувати, адже є привід і для радості - померлі потрапляють в кращий світ.
У Батьківську суботу віруючі відправляються в храм, де проходить літургія зі згадуванням всіх родичів, які відійшли в інший світ. Люди передають записки, в яких можна знайти імена всіх покійних.
Писати в записці імена тих, хто наклав на себе руки, не можна, для таких людей є особливі дні. Віруючі відвідують могили на кладовищах і згадують своїх померлих батьків.
Всього в році кілька Батьківських субот. У всіх, крім однієї Батьківської суботи, перехідна дата.
Традиції Батьківської суботи
Традицій у цієї події небагато. В основному люди ходять до церкви і моляться як за себе і своїх померлих родичів, так і за тих, хто живий. Люди просять про міцне здоров'я і щастя для своїх близьких, друзів і знайомих. Після відвідин літургії обов'язково потрібно сходити на кладовище.
Православні віруючі в цей день діляться один з одним своїми спогадами про померлих родичів. У церкві всі бажаючі можуть поговорити зі священнослужителями та обговорити багато питань про проведення літургії.
Головна традиція цього дня - згадати все, що було пов'язано з померлими родичами. Це роблять не тільки в церквах, але і в домашніх умовах. Наприклад, люди часто ставлять перед собою фотографію того, хто відійшов в інший світ, і моляться на неї, а потім згадують всі найважливіші події, сумні і радісні моменти.
Що можна, а що не можна робити в цей день
У цей день можна молитися за своїх близьких, чиї душі покинули наш світ. Також дозволяється залишити квіти і частування у могил покійних родичів. Удома можна пом'янути покійних, наприклад, приготувати їх улюблену страву.
Перед тим, як починається трапеза, обов'язково потрібно залишити тарілку з їжею і вільний стілець для того, хто помер. У центрі столу повинна бути запалена церковна свічка. Перед тим, як приступити до трапези, люди моляться.
Серед заборон в цей день варто виділити:
- Не можна ображати кого-небудь і конфліктувати;
- Забороняється сваритися з родичами;
- Не можна ображатися;
- Віруючі не повинні сумувати в цей день, досить згадати родичів;
- Не можна вживати спиртні напої;
- Ті, хто дотримуються посту, не повинні його порушувати;
- Не можна проводити прибирання в будинку.
Як писав "Апостроф" раніше, як правильно поминати покійних і яку молитву читати в цей день.