Харківський журналіст Євген Мірошниченко розповів про жахливі побутові умови в лікарні для коронавірусних хворих, страждання пацієнтів і втоми медичного персоналу.
Про власний досвід лікування COVID-19 в Чорнобильській лікарні Харкова він написав у своєму блозі на сайті 057.ua.
За словами журналіста, його госпіталізували в стані середньої тяжкості в кисневе відділення. Палата була розрахована на чотирьох чоловік, всі місця були зайняті.
"У палаті перебували чотири ліжка, три кисневі точки і один концентратор, дві тумбочки на чотирьох пацієнтів, невеликі стіл і холодильник. Туалет був один на дві палати, а значить на вісім чоловік. Душу не було зовсім, тому за весь час перебування в лікарні мені доводилося просити санітарок гріти трохи води, щоб я міг зберігати хоч якусь чистоту тіла ", - описував Мірошниченко.
Журналіст звернув увагу на те, що його палата кишіла тарганами.
"Таких великих тарганів я не бачив навіть в своєму студентському гуртожитку. Вночі вони просто "стрибали" на тебе і кусали, в результаті чого спати без футболки було неможливо, а всі продукти аж до кави і чаю доводилося зберігати в холодильнику", - зазначив він .
Крім того, його здивувала знімна ручка на вікні, яку після провітрювання забирали з собою санітарки, щоб пацієнти не вчинили суїцид. За словами журналіста, щоночі йому доводилося чути просто нелюдські крики пацієнтів, в тому числі і в його палаті.
"У другу ніч мого перебування в лікарні пенсіонер, який був в досить важкому стані, почав несамовито кричати і для чогось вирвав кисневу точку, яка забезпечувала, по суті, його життя. Незважаючи на повну дезорієнтацію, мені довелося дуже швидко вибігти в коридор і покликати на допомогу медичний персонал. У підсумку літнього чоловіка прив'язували до ліжка 5-6 чоловік. Весь наступний день пенсіонер був прив'язаним, а замість кисневої точки його підключили до СІПАП-апарату ", - описував ситуацію журналіст.
Крім криків пацієнтів, спати заважав СІПАП-апарат, який кожні 10-20 секунд видавав специфічний звук і періодично "вив", мов сирена цивільної оборони. Вночі ж він світився червоним кольором на всю палату.
Однак, дійсно страшно ставало від спостереження за станом тяжкохворого пацієнта, який лежав поруч.
"Він майже не їв, а якщо вирішувалося на прийом їжі, то його годували з ложечки санітарки. До того ж санітаркам довелося надягати на чоловіка памперси, так як у нього не було можливості встати з ліжка і сходити в туалет. Маску СІПАП-апарату йому суворо заборонили знімати, тому з часом вона залишила рани на його обличчі, які доводилося обробляти медсестрам ", - розповідав Євген Мірошниченко.
За словами журналіста, лікарі, медсестри і санітарки Чорнобильської лікарні роблять все від них можливе.
"Вони виснажені роком пандемії і персоналу лікарні явно не вистачає, але ці люди продовжують просто героїчну боротьбу з хворобою і дійсно піклуються про своїх пацієнтів", - зазначив колишній пацієнт.
Як повідомляв "Апостроф", українські лікарі б'ють на сполох через проблеми з госпіталізацією людей з коронавірусом.