RU  UA  EN

Вівторок, 7 травня
  • НБУ:USD 39.20
  • НБУ:EUR 41.90
НБУ:USD  39.20
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

7 травня

Всі новини

Інформація про зростання хворих на рак в районі сховищ відходів НГЗ виявилася фейком - ЗМІ

Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації не може відповісти, чи є зростання чи зниження захворюваності у районі Миколаївського глиноземного заводу (МГЗ).

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на офіційну відповідь на запит редакції "Новини-N".

Громадська організація "Стоп шлам" із посиланням на ОДА повідомила про зростання онкозахворюваності у Вітовському районі Миколаївської області. Негативну статистику пов'язали із роботою МГЗ, що знаходиться в районі.

На МГЗ навели цифри статистики Галицинівської ОТГ, де безпосередньо розташований завод і мешкає більша частина його працівників. На МГЗ вкотре звинуватили активістів у маніпуляціях. Щодо "Стоп шлам" поліція проводить розслідування у справі про шахрайство при спробі стягнення із заводу 9,2 млрд грн моральної компенсації.

"Колишній Вітівський район досить великий і в ньому працює з десяток підприємств. Щоб отримати точну картину, ми запросили до ОДА уточнювальні дані щодо Галицинівської ОТГ. Саме там знаходиться завод, а більшість працюючих на ньому проживають у селах громади: Галицинове, Лупареве, Лимани. Проте виявилося, що точних даних Управління охорони здоров'я немає, статистика ведеться в розрізі районів, але навіть така статистика не відповідає озвученим ГО "Стоп шлам" цифрам. За останній рік онкозахворюваність у Вітовському районі знизилася на 43,4%, а за звітний період 2015-2019 - на 0,4%. Середній показник захворюваності на онкологічні хвороби на 100 тисяч населення у Вітовському районі за 2020 р. - 247,1, що значно нижче середнього по області в 314", - йдеться в матеріалі.

У матеріалі наголошується, що найвищий показник зафіксовано у місті Миколаєві – 373. Він знизився за останній рік на 12,6%. А зростання нових випадків ракових захворювань спостерігається у Братському (+8,7%) та Арбузинському районах (+2,5%).

Як повідомлялося, Миколаївський глиноземний завод (МГЗ) є одним із найбільших експортерів та імпортерів України.