RU  UA  EN

Субота, 2 листопада
  • НБУ:USD 40.95
  • НБУ:EUR 44.25
НБУ:USD  40.95
Суспільство

Новини

1 листопада

31 жовтня

Всі новини

Епідеміолог пояснила, чому в Україні не спрацює "ковідна амністія"

Міністерство охорони здоров'я України працює над введенням так званої "ковідної амністії": власники підроблених сертифікатів про вакцинацію зможуть отримати щеплення від коронавірусу. Проте ініціатива МОЗ може не спрацювати.

Таку думку в ефірі телеканалу "Україна 24" висловила завідувачка кафедри епідеміології Харківського національного медичного університету Тетяна Чумаченко.

"Люди, які схаменулися і вирішили щепитися, звичайно, мають право на щеплення. Але запропонований зараз механізм (ковідна амністія - "Апостроф") буде, напевно, перешкодою для його ж здійснення. Тому що зізнатися, що у тебе підроблений сертифікат - це одне, а сказати, де ти його придбав, у кого – це трохи інше" , - зазначила вона.

Чумаченко наголосила, що саме це, на її думку, багатьох зупинятиме.

"Люди не підуть масово вакцинуватися з фальшивими паспортами, здаючи своїх співучасників. Був скоєний злочин – фальсифікація", - констатувала завкафедрою.

Причиною відмови від можливості вакцинуватися в рамках ковідної амністії може стати недовіра людей, що проти них не буде застосовано жодних санкцій.

"Тут треба шукати додаткові механізми, щоб ці люди все ж могли прищепитися. Потрібно придумати пом'якшувальні обставини, якщо людина нерозумно вчинила. Якщо говорити про амністію, то, можливо, її потрібно амністувати від відповідальності за те, що вона вчинила такий злочин " , – резюмувала Чумаченко.

Як повідомляв "Апостроф", щоб отримати щеплення від коронавірусу, власнику підробленого COVID-сертифікату доведеться розповісти своєму сімейному лікарю, де він придбав фальшивий документ.