Українські журналісти вважають, що протест в ефірі співробітниці "Першого каналу" Марини Овсяннікової проти війни є фейком та спланованою російською пропагандою.
Зокрема, такої думки дотримується журналістка Альона Романюк.
Вона підозрює, що поява в кадрі активістки з антивоєнним плакатом є постановкою.
"Жінка з плакатом - ніяка не героїня. Вона продовжує робити те, що і робила - підтримувати кремль... змістила акценти. Нібито показуючи щире розкаяння, фактично зараз буде "мучєніцей". Принаймні такий образ їй ліпитимуть медіа - саме так працює роспропаганда. У своєму відео вона розказує про братовбивчу війну і про братніє народи (згадуємо статтю путіна про адін народ) - старезний наратив руснявої пропаганди. Тому нічого героїчного там нема. Постановка, вкид і подальше просування пропагандистських наративів ворога", - йдеться у повідомленні.
Мовляв, замість руйнування українських міст російськими ракетами, вбивства мирних громадян і жахіть, які влаштувала російська армія в Україні, тепер у твітері обговорюють дану постановку, вважає журналістка.
Також користувачі соцмереж припускають, що це дійсно міг бути креатив російських "інфомаційних військ". Теж звертають увагу про збіг з головними месенджами Кремля про: "братскіе народи", "во всьом вінават адін чєловєк - путін".
14 березня в ефірі російського "Першого каналу", який є одним із рупорів пропаганди та війни проти України, з'явилася жінка в кадрі з антивоєнним плакатом. Перед цим вона записала звернення-зізнання, що брала участь у пропаганді та тепер жалкує.
Раніше повідомлялося, що після затримання Овсяннікової - місце перебування її невідоме.