Деяким категоріям людей доводиться особливо важко під час війни – дітям, жінкам, людям похилого віку.
Як допомогти літнім людям впоратися із тривожністю під час воєнних дій розповідають у Telegram-каналі “Психологічна підтримка”.
Відзначається, що люди похилого віку усе близько сприймають до серця, а стан тривоги негативно впливає на їхню емоційний і фізичний стан.
Аби допомогти стареньким пережити нелегкі часи, перш за все необхідно згуртуватися – це буде корисно для всіх.
Зв’язок
Незалежно від вашого місцеперебування чи людей похилого віку, по можливості, варто підтримувати зв’язок – спілкуватися вранці і ввечері, хоча б по телефону, не проявляючи власну тривогу. Діти також допоможуть розрядити обстановку – передавайте їм слухавку, нехай піднімуть настрій бабусі чи дідусю.
План
Необхідно обговорити план дій у разі непередбачуваних ситуацій. Обговорення найдрібніших деталей максимально коректно і за пунктами заспокоїть літніх людей.
Запаси
Якщо стареньким буде спокійніше мати запаси певних продуктів – нехай вони куплять усе необхідне. Це нормальна реакція людей, які пам’ятають війну та голод.
Здоров’я
Варто попіклуватися про здоров’я своїх немолодих близьких – запитати, як вони себе почувають, чи всі ліки у них є та за необхідності докупити необхідне. Ці дії також допоможуть їм почуватися спокійніше.
Новини
Необхідно накласти табу на деякі новинні канали та пояснити, що інформацію варто брати лише з офіційних джерел. Можна допомогти обрати одне чи кілька ЗМІ, яким ви довіряєте та сфокусуватися саме на них – це допоможе огородити близьких від фейків.
Обійми
У цей непростий час звичні тактильні відчуття стануть тихою гаванню для рідних людей і подарують відчуття спокою.
Ні - політиці
Не варто дискутувати на політичні теми із близькими, адже розлад у стосунках батьків і дітей під час війни нікому не піде на користь.
Раніше "Апостроф" повідомляв, як парі зберегти та зміцнити стосунки під час війни: поради психолога.