Деякі українці під час воєнного стану можуть залишитися без страхового стажу, якщо перестануть сплачувати ЄСВ (єдиний соціальний внесок). Також причиною паузи в зарахуванні стажу може бути розрив трудових відносин.
Про це повідомили в "Соціальній інформаційній платформі".
Якшо роботодавець прининяє трудові відносини, а людина перестає отримувати зарплату, через що не відбувається сплата податків до бюджету, то існує три виходи із ситуації:
- звільнення та пошук нової роботи;
- звільнитися і стати на облік до центру зайнятості;
- працювати за договором цивільно-правового характеру;
Щодо другого варіанту, то весь час перебування на обліку зараховується до страхового стажу, хоч ЄСВ і не сплачується. Однак це не стосується випадків, коли люди отримують від центру зайнятості одноразову виплату для організації підприємницької діяльності.
А якщо говорити про цивільно-правовий договорів з новим роботодавцем, то звільнятися з попередньої роботи в цьому випадку не обов'язково, оскільки такий тип відносин - це робота за наймом. Організація та працівник домовляються про виконання певного обсягу робіт протягом певного часу, за що працівник отримує гроші. При цьому роботодавець не зобов’язаний забезпечувати працівника робочим місцем, соцпакетом, виплачувати лікарняні чи надавати відпустку. Але разом з цим протягом усього терміну співробітництва роботодавець зобов’язаний сплачувати обумовлену суму та податки, зокрема ЄСВ. Тобто страховий стаж працівнику зарахується.
І насамкінець, до страхового стажу зарахують повний місяць роботи, якщо сума ЄСВ, який ви сплатили, буде не менше за мінімальну, незалежно від формату співробітництва з роботодавцем.
Нагадаємо, зараз розмір мінімального внеску становить 1430 грн, а з 1 жовтня 2022 року - 1474.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що українці можуть отримувати пенсії без страхового стажу.