У серпні городники приділяють більше уваги збиранню врожаю та його заготівлі, однак не варто забувати про рослини, які все ще потребують підживлення і догляду. Наприклад, помідори в такий період починають наливатися, а дощова погода разом з холодними ночами підвищують ризик розвитку хвороб рослини.
"Апостроф" дізнався з досвідчених городників про 7 процедур, які врятують врожай томатів у серпні.
Видалення пасинків
Пасинки відбирають енергію в кущів, тому їх треба видаляти протягом усього сезону. Особливо у серпні від них найбільше шкоди.
Прищипка верхівок
Якщо видалити верхівки пагонів, які вже плодоносять, то це прискорить формування плодів. У серпні треба прибрати основні й бічні пагони, а залишити тільки 2-3 листки над верхнім. Однак варто зауважити, що низькорослі сорти вміють самостійно контролювати своє зростання.
Видалення листя
У серпні листя не виконує практичну функцію, тому пожовкле точно треба прибрати з куща. Крім того, досвідчені городники кажуть, що поступово видаляти потрібно і здорове листя, адже це покращить циркуляцію повітря і збільшить проникнення сонця до томатів.
Обробка від хвороб
У серпні на помідорах можуть розвиватися захворювання, серед яких фітофтороз, бактеріальна плямистість, кладоспоріоз та інші, однак попереджати їх можна лише народними методами або біопрепаратами, щоб хімія не потрапила в плоди.
Обробка від шкідників
Якщо вчасно не вжити заходів боротьби зі шкідниками, то в серпні вони активно нападатимуть на томати. Від шкідників допоможе відвар полину, зольний настій та біопрепарати, такі як лепідоцид, фітоверм, бітоксібацилін.
Полив
У період плодоношення кущі томатів потребують багато води - вологість ґрунту повинна триматися на рівні 70%. Якщо ж ґрунт пересихатиме, то щедрого врожаю чекати не треба.
Мульчування
Мульчування підійде для тих, хто не може постійно поливати ґрунт і боротися з бур'янами. Як мульчу можна використати тирсу або скошену траву.
Раніше "Апостроф" повідомляв про чотири правила вирощування помідорів.