Українці можуть не сплачувати кредити за зруйнуване під час повномасштабної війни житло, якщо домовляться про це зі своїм банком. Водночас не варто забувати про несплачені зобов'язання, оскільки це призведе до серйозних наслідків у майбутньому.
Про це розповів голова Асоціації українських банків Андрій Дубас в етері Українського радіо.
За його словами, якщо ваші квартира чи будинок були в іпотеці, але їх знищили під час бойових дій, то з великою ймовірністю банки підуть на поступки клієнтам і спишуть такий кредит, а потім держава компенсує це фінансовій установі.
"Якщо ви частково втратили джерело доходу і не можете сплачувати кредит повною мірою, ідіть на контакт зі своїм банком. Розтягніть кредит із двох років на чотири, наприклад. До речі, не було жодного випадку, щоби банк вимагав сплачувати кредит за зруйновану квартиру", - наголосив Дубас.
Крім того, експерт нагадав, що Україна наразі не перебуває в системі глобального обміну інформації в бюро кредитних історій, але в ЄС це практикується. Таким чином, при переїзді в іншу країну людина залишає за собою свою кредитну історію.
"Увесь світ рухається в бік цифровізації та прозорості, Україна не буде винятком. Тож ваші несплачені зобов’язання можуть створити дуже неприємні історії в майбутньому", - пояснив глава Асоціації українських банків.
Раніше "Апостроф" повідомляв, як працюватиме механізм компенсації за зруйноване житло.