RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

21 листопада

Всі новини

Її також може не бути взимку: що робити, якщо немає води

Масовані ракетні удари росіян по українським ТЕЦ і ТЕС іноді спричиняють зупинку водоспостачання населенню, оскільки насоси водоканалів працюють від електрики.

"Апостроф" пише, що потрібно робити громадянам, поки місцева влада не полагодить централізоване водопостачання чи не налагодить регулярне постачання привізної води.

Для вживання можна використовувати лише кип'ячену або ж бутильовану воду. Найефективнішим методом знезаражування води для пиття є кип'ятіння. Й від моменту закипання воду потрібно кип’ятити не менше 10 хвилин.

Читайте також: В Україні за тиждень зріс попит на пауербанки: озвучено причини

Готувати їжу потрібно лише на перевіреній питній воді. Під час приготування потрібно застосовувати гарячу термообробку, хоча б смаження.

Використовуйте питну воду з бюветів, т.зв "колонок", колодязів, перевірених природних джерел.

Воду потрібно зберігати у закритих місткостях. Якщо у вас є кілька пляшок чи відер для різних потреб, потрібно промаркувати їх на кшталт "питна вода", "технічна вода" тощо.

Воду з відкритих водойм можна використовувати лише для технічних цілей, як то прання, миття посуду.

Якщо ж централізоване водопостачання не працює, а альтернативних джерел води немає, тоді залишається лише очищувати воду, яка є у наявності.

Способи очищення води:

Кип'ятити воду потрібно щонайменше 10 хвилин, аби знищити мікроби, які живуть у ній. Причому термін придатності для споживання такої води одно не перевищує доби.

Можна заморозити воду до стану льоду, а потім розморозити її та злити бруд. Таку воду потрібно використати протягом 10 годин.

Пропустіть воду через фільтр, для цього використовуйте

Побутовий фільтр-"глечик" очищує воду від основних домішок та органічних сполук. Якщо його немає, воду можна профільтрувати через шар піску чи активованого вугілля у таблетках. Активоване вугілля потрібно подрібнити, загорнути у марлю та покласти у воду на кілька годин. Варто пам'ятати, що від хімічного забруднення води цей фільтр не допоможе.

Нагадаємо, раніше "Апостроф" розповідав, як очистити непридатну для пиття воду в домашніх умовах.