RU  UA  EN

Четвер, 21 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

21 листопада

Всі новини

Постанова ВЛК щодо мобілізації: які є два варіанти оскарження рішення

Якщо військовозобов'язаний не згоден із постановою військово-лікарської комісії, він має право його оскаржити – існує два варіанти виходу із ситуації.

Про це йдеться на сайті Ветеранського фонду.

Так, можна подати заяву до Центральної ВЛК, в якій зазначити причини перегляду постанови. Рекомендується додати до заяви документи, видані ВЛК, рішення якої оскаржується. У разі наявності, також можна представити результати попередніх медичних досліджень.

Читайте також: Мобілізація в Україні: скільки часу дають на проходження медичної комісії

Окрім цього, питання можна також вирішити у судовому порядку у межах адміністративного судочинства. Оскарження постанови ВЛК в судовому порядку можливо, незалежно від того, чи була така постанова оскаржена до ВЛК вищого рівня чи ні. Варто мати на увазі, що якщо ви оскаржуєте постанову ВЛК у Центральній ВЛК, термін, протягом якого можна звернутися до суду, скорочується з шести місяців до трьох.

Раніше ми писали, що Верховна Рада ухвалила важливий закон про спрощення роботи ВЛК.

  • Вас також може зацікавити:

Повістка – це ще не все: як оскаржити висновок ВЛК

Чи повинні видавати після медкомісії довідку про тимчасову непридатність до військової служби: відповідь юриста

Як військовим отримати безоплатну правову допомогу: роз'яснення Мін'юсту

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.