У середу, 25 жовтня, у православній церкві відзначають день пам'яті святого Мартирія Печерського.
Про історію свята, традиції та заборони розповідає "Апостроф".
Читайте також: Новий церковний календар: коли розпочнеться Різдвяний піст у 2023 році
Мартирій Печерський жив наприкінці XIII - початку XIV ст. та був ченцем Печерського монастиря. Він був дияконом та мав дар творити чудеса. За церковною історією, святого Мартирія боялися біси, він виганяв їх із людей молитвами.
Його ім'я згадується в 7-й пісні канону преподобним Дальніх печер. У ньому прославляються його працьовитість, праведність і серцева чистота, а також дар вигнання бісів і зцілення недуг.
Мощі святого покояться у Дальніх (Феодосієвих) печерах Києво-Печерського монастиря, поряд з мощами преподобної Євфросинії, ігумені Полоцької та недалеко від підземної церкви прп. Феодосія, ігумена Печерського.
Наші предки дивилися, який сьогодні день: якщо на небі тьмяно світять зірки — день буде негожим та холодним. Якщо на деревах все ще багато листя - зима буде затяжною. Коли ж випало багато снігу - варто чекати на хороший урожай озимих.
У давнину цього дня не дозволялося їсти хліб, інакше наступного року не буде урожаю хліба. Жінкам заборонялося плакати в подушку, адже тоді неприємності зберігатимуться ще деякий час. Традиційно було заборонено лаятися та сваритися.
В це свято було прийнято жаліти безхатьків та давати милостиню тим, хто потребував допомоги.
Раніше ми писали про те, які прізвища в Україні мають "церковний слід".
- Вас може зацікавити:
Святий Миколай прийде раніше: коли улюблене свято дітлахів у 2023 році
Параскева П'ятниця: коли відзначатимемо церковне свято в 2023 році