Згідно з новим церковним календарем, у вівторок, 7 листопада, в Україні вшановують пам'ять святого мученика Феодота. Цього дня потрібно займатися рукоділлям та прибиранням у домі, щоб залучити добробут в родину.
"Апостроф" розповідає, про історію, заборони та традиції цього дня.
Читайте також: Новий календар ПЦУ: всі дати православних свят на 2024 рік
Історія
Християнин Феодот жив у Меліті - місті в Анатолії (нинішня Туреччина), в 3-4 століттях. Він займався продажем вина і був дуже щедрим і добрим, допомагав жебракам і хворим, викуповував із полону єдиновірців. За свою віру Феодот був заарештований і підданий жорстоким тортурам. Влада намагалася змусити його відмовитися від віри в Христа, але він був непохитний. Кати його обезголовили та викинули тіло за стіни міста.
Що можна робити у цей день
У давні часи в цей день жінки займалися рукоділлям, бо вірили, що це принесе добробут у сім'ю. Вагітні намагалися бути до всіх приязними, тоді пологи пройдуть швидко і легко. Також важливим було проведення прибирання в будинку - все погане піде разом зі сміттям.
Що заборонено робити цього дня
В цей день рибалки намагалися не продавати свій улов, бо вірили, що інакше не буде удачі в рибалці. Також заборонено лаяти та проганяти птахів – можна закликати у своє життя велике нещастя. А сварки та лайка можуть призвести до проблем зі здоров'ям.
Прикмети дня
- Вранці голосно співають півні - до потепління;
- лід скував річки лід - до гарного врожаю зерна наступного року;
- на дорогах ожеледиця - до тривалих морозів.
Раніше "Апостроф" писав, як змінився календар свят в Україні з початку війни.
- Вас також може зацікавити:
Має язичницьке походження: звідки взялося свято Хелловін і що означають його традиції
В Україні переглянуть державні свята та пам'ятні дати: Зеленський поділився деталями
Коли святкуватимуть Великдень у 2024 році: названо точну дату