У четвер, 16 листопада, християни вшановують пам'ять апостола Матвія, одного з авторів Євангелія.
Про свято, прикмети та заборони у цей день розповідає "Апостроф".
Читайте також: Як зустрічати Новий рік 2024, щоб залучити удачу: "улюблені" кольори Дракона
Матвій - апостол Ісуса Христа з числа дванадцяти перших і найближчих його учнів, вважається автором Євангелія від Матвія.
За новозавітними свідченнями до апостольського покликання служив збирачем мита. Апостольське служіння Матвія проходило спершу на теренах Палестини, згодом — серед інших народів. Існують версії, що Матвій міг проповідувати в Італії, Малій та Центральній Азії, Ефіопії.
Вважається християнським покровителем італійського м. Салерно, патроном митників і фінансистів. Мощі апостола (або якась їх частина) зберігаються у салернському Соборі Сан-Маттео.
Наші предки вірили, що якщо у цей день випав сніг, то він може пролежати до самої весни. Чим тепліша була погода на Матвія - тим холоднішою буде зима. Якщо ж за вікном йде сьогодні дощ - зима буде вогкою, але теплою.
На Матвія не рекомендовано було купувати нові речі, оскільки наші предки вірили, що така обновка не принесе щастя або швидко зіпсується. В давнину існувала традиція ходити в гості до своїх родичів та друзів, збиралися за святковим столом з пісними стравами.
Раніше "Апостроф" писав, коли українці відзначатимуть день святого Миколая.
- Вас також може зацікавити:
Як харчуватися під час Різдвяного посту-2023: список дозволених страв
Вихідні та святкові дні у листопаді-грудні 2023: коли відпочиватимуть українці
Коли святкуватимуть Великдень у 2024 році: названо точну дату