У вівторок, 21 листопада, християни східного обряду святкують Введення до храму Пресвятої Богородиці, або, як називають його в народі - Третю Пречисту.
Про свято, традиції та прикмети розповідає "Апостроф".
Читайте також: Новий церковний календар на 2024 рік: дати найбільших свят
Батьки Марії, Йоаким і Анна, які були бездітними, отримали небесну звістку про те, що у них буде дитина. В подяку за це вони принесли її ще дитиною до Єрусалимського храму, щоб посвятити Богові. Марія була взята до Храму в приблизно трьохрічному віці на виконання обітниці. Традиція стверджувала, що вона мала залишитися там, щоб отримати освіту та підготуватися до своєї ролі Богоматері. Пресвята Богородиця перебувала в храмі тривалий час аж до заручин з св. Йосифом.
Третя Пречиста вважалася одним зі свят, які символізували прихід зими. Наші предки не лише вшановували Марію, але і проводили різноманітні обряди, щоб накликати на себе і свою родину багатство та добробут.
Існувало повір'я, хто першим на Введення повернеться додому, той і визначить долю, яка пануватиме в ньому.
Якщо цього дня був сніг, то дівчата обов'язково вмивали ним обличчя, а потім витирали рушником червоного кольору. Вірили, що тоді шкіра буде гарною.
Цього дня вшановували померлих предків і вірили, що цього дня душа може "виглянути" зі свого тіла.
Від Введення до Благовіщення не можна було копати землю: вважалося, що вона відпочиває і набирається сил до наступного року. На Третю Пречисту намагалися нічого не позичати й не давати в борг, бо вірили, що нічого хорошого з цього не буде.
Раніше ми публікували церковний календар на грудень 2023 року.
- Вас може зацікавити:
Дати змінились: коли цього року Різдвяний піст і що можна їсти
Святий Миколай прийде раніше: коли улюблене свято дітлахів у 2023 році
Вихідні і святкові дні в листопаді-грудні 2023 року: коли відпочиватимуть українці