RU  UA  EN

Неділя, 19 січня
  • НБУ:USD 42.05
  • НБУ:EUR 43.10
НБУ:USD  42.05
Суспільство

Новини

18 січня

17 січня

Всі новини

Бронь від мобілізації: який термін дії відстрочки хочуть ухвалили в Раді

У новому законопроєкті про мобілізацію врахують питання бронювання – в уряді планують збільшити сам термін бронювання принаймні на рік з можливістю автоматичного продовження.

Про це заявила голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк, інформує "РБК-Україна".

За її словами, сьогодні військовозобов'язаного можуть забронювати на досить короткий термін, а коли воно закінчується, то протягом тижня, допоки готують нові документи, людина залишається незахищеною.

"Ти наскільки незабезпечений цими законодавчими механізмами, що тебе можуть і мобілізувати, а потім вже ніхто не буде розбиратися, чи ти працював на критично важливому для економіки підприємства, чи ні", - заявила Шуляк.

Читайте також: Мобілізація прискориться в рази: в "Азові" назвали несподіваний "рецепт" для ТЦК

Саме тому вона подавала правку, аби бронювання було хоча б на рік з можливістю автоматичного продовження. Це робиться для того, аби в законодавстві не було таких "шпарин", де може постраждати, зокрема, економіка.

Голова партії "Слуга народу" також висловилася про загальні підходи щодо бронювання.

"Не хочеться, щоб це було в якомусь ручному режимі, щоб чиновники приймали рішення: ти отримаєш бронювання, а ти – ні. Для цього уряд, Міністерство економіки, перш за все, повинні напрацювати всі правила. Третій рік війни, і нам всім би хотілося, щоб такі чіткі та зрозумілі правила з’явились якомога швидше, щоб і зняти напругу, яка на сьогодні є у представників бізнесу, і продемонструвати суспільству прозорі та налагодженні процеси", - резюмувала спікерка.

Раніше ми писали, що у Міністерстві оборони розповіли про призначення реєстру військовозобов'язаних "Оберіг".

  • Читайте також:

У Раді хочуть перекрити "лазівку для ухилянтів" в законопроєкті про мобілізацію: з’явилися деталі

Молодих українців на фронт: сенатор США закликав Україну вирішити питання мобілізації

Коли можна мобілізувати інвалідів II і III груп: у Нацгвардії озвучили відповідь

В Україні десятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у країні, що воює. Не варто забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.