24 квітня в православному календарі - день пам’яті святого Сави і з ним 70 воїнів.
Про свято, традиції та заборони розповідає "Апостроф".
Читайте також: Новий церковний календар на 2024 рік: дати найбільших свят
Історія
Сава Стратилат був воєводою, родом з готів, і славився своєю вірністю Христу. Він відвідував ув’язнених християн, підтримував їх і надавав допомогу зі своїх маєтків. Сава був також відомий своїм життям у чистоті та постництві, мав владу над бісами і здатність виганяти нечисті духи з людей.
Коли на нього поскаржилися імператору, Сава сміливо визнав свою віру перед Авреліаном, відкинувши свій воєнний пояс і воєводський сан. Він був готовий прийняти будь-які муки заради Христа. Саву піддавали тортурам: його били, обпалювали свічками і навіть кинули у бочку з розпеченою смолою, але він залишився неушкодженим завдяки Божій силі.
Це чудо переконало 70 воїнів повірити в Христа, і вони відкрито це визнали. За це вони були негайно страчені і отримали мученицький вінець від Христа. Саву ж кинули до темниці, де він мав божественне видіння і отримав підкріплення. Незважаючи на спроби імператора змусити його відмовитися від віри, Сава залишався непохитним, тому його кинули до річки, де він втопився.
Що заборонено в цей день
Цього дня наші пращури намагалися не готувати звичні страви з пшеничного борошна.Тому обов'язково перемелювали овес і готували на ньому.Також заборонялося сваритися зі своєю другою половинкою.
Що треба робити в цей день
Селяни молилися святим за здоров'я і позбавлення від хвороб. Обов'язково потрібно цього дня бути радісним і веселим, спілкуватися з людьми навколо.
Прикмети дня
- Дощить — буде великий урожай жита.
- Комарі літають зграєю — до великого урожаю вівса.
- На березі з'явилися сережки — можна сіяти овес.
Раніше "Апостроф" розповів на які числа випали травневі свята
- Вас може зацікавити:
В Україні з 1 вересня переходять на новий церковний календар: повний список святкових дат
Можна читати в будь-який день: молитва святому Миколаю про захист від ворога і перемогу над злом