Згідно з церковним календарем, в Україні 10 травня вшановують пам'ять святого апостола Симона Кананіта, який був одним із дванадцяти апостолів Ісуса Христа.
"Апостроф" розповідає про історію прикмет і заборон цього дня.
Читайте також: Починаємо з Великодня: головні свята травня в Україні
Історія
Святий апостол Симон, також відомий як Симон Кананіт або Симон Зелот, є одним із дванадцяти апостолів Ісуса Христа. Симон був обраний Ісусом разом з іншими апостолами, щоб служити Йому і проповідувати Його вчення. Симон нерідко називається "Кананітом", що може походити від арамейського слова "Канан" і вказувати на його походження або його політичні переконання. Деякі джерела вважають, що " Кананіт " може також походити від грецького слова, що означає "ревнувати".
Як і інші апостоли, Симон Кананіт подорожував разом з Ісусом та Його послідовниками, проповідуючи Євангеліє та зцілення хворих. Згідно з однією з легенд, після Розп'яття Христа, Симон Кананіт працював як місіонер у Персії або в Єгипті, де, за легендою, він проповідував і зазнав мучеництва. Інші версії легенд розповідають, що він помер мученицькою смертю разом із іншими апостолами.
Що заборонено цього дня
У цей день найважливішою забороною була заборона торкатися землі. Її не дозволялося турбувати, бо не буде врожаю. Не можна ховати гроші – обов'язково знайдуть та вкрадуть. Не варто, щоб гаманець був порожнім. Покладіть хоча б кілька монет.
Що можна цього дня
Згідно з народними повір'ями, саме в цей день рослини набувають цілющої сили. Тож знахарі йшли збирати трави до лісу. Також ходили босоніж землею, вірили, що це допоможе подолати хвороби.
Прикмети дня
- Дощ та вітер - чекайте погожих днів.
- Зозуля кує до заходу сонця - буде тепла погода.
- Кульбаба закривається до обіду - буде дощ.
Раніше "Апостроф" публікував календар свят у 2024 році.
В Україні переглянуть державні свята та пам'ятні дати: Зеленський поділився деталями
Великодній вівторок: заборони і цікаві факти про другий день після свята