RU  UA  EN

Понеділок, 27 січня
  • НБУ:USD 41.60
  • НБУ:EUR 43.30
НБУ:USD  41.60
Суспільство

Новини

26 січня

25 січня

Всі новини

"РФ не може так ризикувати": експерт про психологічний ефект F-16

Психологічний вплив на росіян винищувачі F-16 здійснять тоді, коли вдасться ліквідувати десяток ворожих Су-34. Росія натомість не може так ризикувати власними літаками, з огляду на проблеми з виробництвом.

Про це в етері телеканалу "Еспресо" розповів військовий експерт, директор New Geopolitics Research Network, експерт Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь.

За його словами F-16 стануть для України "початком переозброєння та нової ери", адже це перший західний літак відповідного рівня у складі Повітряних сил:

"Це дійсно початок переозброєння та нової ери. F-16 — це перший крок до нового зразка Повітряних Сил, і це дійсно надзвичайно важливо. Ми говорили близько 20 років, що якраз на рубежах 2025 нам потрібно повністю переходити на західні літаки. В принципі так і вийшло, але при інших обставинах".

"Я б не казав поки про наступну лінійку. Адже велися переговори по Gripen, французьких літаках різних модифікацій. Особливо зважаючи на те, як розвивається безпілотна авіація, важко сказати, які авіаційні платформи будуть ефективніші через 20 років, чи це буде традиційний літак, чи все-таки безпілотна платформа", - вговорить він.

За словами експерта, свій психологічний ефект на росіян F-16 матимуть тоді, коли за допомогою винищувачів вдасться ліквідувати перший десяток ворожих Су-34. Для прикладу згадує ситуацію з А-50:

"Це можна прирівняти до того, як ми збили два А-50, які давали інформацію і цілевказання тактичній авіації Повітряних Сил РФ. Тоді це означало, що росіяни на голову вище нас. Після збиття А-50 психологічний ефект був дуже потужний, тому що росіяни тепер працюють в основному інформацією, яка є на бортових радарах самих літаків. Поки що це дозволяє їм панувати в повітрі".

Самусь припускає, що Україна зможе дещо перевершити противника в небі за умов, якщо "... F-16 будуть мати підсвітку з АВАКСів, або нарешті Україні передадуть шведські літаки дальнього радіолокаційного визначення". Тоді, за його словами, "...ми будемо на голову вище росіян".

"Психологічний ефект буде після того, як ми зіб’ємо кілька — до десятка Су-34, після чого їх використання просто припиниться. Адже на всю Росію залишилась лише сотня Су-34, це з урахуванням загроз НАТО, Китаю і так далі. Тобто вони не можуть ризикувати таким чином, бо не можуть виробляти зараз кілька десятків Су-34 на рік. Вони ледве десяток витягують. Ба більше, навряд чи вони взагалі зможуть випускати ці літаки без допомоги Китаю. Санкції діють у високотехнологічних сферах. Росіяни будуть берегти свої літаки", - підсумовує експерт.

Нагадаємо, раніше "Апостроф" вже писав, що російські окупанти зіткнулися зі складною дилемою захисту своєї авіації під час атак на аеродроми.