В українських супермаркетах "декомунізували" популярний сорт яблук, названий на честь видатного українського мецената Платона Симиренка у 1880 році.
На це звернула увагу українська журналістка Катерина Венжик.
Вона зазначила, що помітила таку тенденцію у низці магазинів. Замість колишньої назви "яблоко Симиренка" пишуть просто: "яблуко зелене".
"Все хочу спитати - а за що декомунізували сорт яблук Симиренка? В супермаркетах воно зараз масово під кодовою назвою "яблуко зелене", але блін, я ж знаю, що це саме Симиренка, в нас на дачі пів саду було цих хрустких, зелених, пахучих яблук, я їх відрізню від будь-якого іншого зеленого сорту просто по запаху", - зауважила журналістка.
Вона здивована тим, що яблука стали безіменні, зазнавши "декомунізації", тоді як йдеться про українського науковця.
Як відомо, ренет Симиренка, який в побуті часто називають просто "Симиренка", є зимовим сортом яблуні домашньої невідомого походження. Його описав та ввів у каталог в 1880 році видатний український помолог Левко Симиренко на честь свого батька - мецената Платона Симиренка.
Цей сорт поширився з Платонового хутора біля м. Мліїв Черкаської області, де Платон Симиренко заклав великий дендрарій та фруктовий сад. Левко Симиренко ще в студентські роки помітив у саду немолоду яблуню з розлогою округлою кроною, яка щороку давала щедрий врожай.
Л. Симиренко
Згодом Левко Симиренко популяризував та впровадив у виробництво цей сорт.
"Походження цього чудового Ренета, який успішно конкурує з найкращими європейськими сортами, до цього часу остаточно не визначено. Невідомо, чи це є стародавній сорт, але давно забутий на Заході, чи помологічно самостійне нове яблуко, яке народилося від випадкового засіву в саду Платонового хутора, що належав колись моєму батькові. Але безперечно одне: це яблуко поширилося у Росії, а останнім часом і в Європі, з нашого саду", - описав він походження сорту.
Раніше ми писали, що український журналіст Олександр Пасховер звернув увагу на цікавий маркетологічний хід з цінниками на картоплю в одному зі столичних супермаркетів.