Європейський суд із прав людини 9 липня визнав провину Росії у порушенні прав людини під час війни та збитті рейсу МН17.
Про це пише Associated Press.
Справа "Україна та Нідерланди проти Росії" обʼєднує чотири заяви. Одна із них стосується збиття рейсу МН17 у липні 2014 року, яке забрало 298 життів. Ще одну заяву подали після початку повномасштабного вторгнення, вона стосується численних порушень прав людини.
Іще два подані документи стосуються порушень прав людини на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини та викрадення і незаконного вивезення дітей до Росії.
Згідно із постановою суду, РФ мусить:
- звільнити або повернути всіх людей, незаконно позбавлених волі в окупації до 16 вересня 2022 року;
- співпрацювати у створенні міжнародного незалежного механізму для ідентифікації всіх викрадених дітей та їх безпечного возз'єднання з членами сімей або законними опікунами.
Справа МН17
17 липня 2014-го пасажирський літак, що виконував рейс MH17 з Амстердама до Куала-Лумпура, збили на Донбасі. 298 пасажирів та членів екіпажу загинули.
17 листопада 2022 року Окружний суд Гааги заочно визнав Ігоря Гіркіна (Стрєлкова), Сергія Дубинського та Леоніда Харченка винними у знищенні "Боїнга" MH17 над Донбасом у 2014 році та вбивстві 298 осіб. Винними у цьому злочині також було визнано старшого офіцера ГРУ у відставці Сергія Дубинського та командира розвідувального підрозділу "ДНР" Леоніда Харченка, яких було засуджено до довічного ув'язнення. Ще одного обвинуваченого підполковника запасу ВДВ Олега Пулатова не визнали судом винним у використанні "Бука".
23 червня 2023 року Європейський Союз включив до санкційного переліку двох осіб, які брали активну участь у російській військовій агресії проти України від її початку.
"Апостроф" раніше писав, що економічна криза, яка може вибухнути в Росії вже цього року, не зупинить війну, проте значно обмежить можливості країни-агресорки.