RU  UA  EN

Четвер, 23 січня
  • НБУ:USD 41.80
  • НБУ:EUR 43.35
НБУ:USD  41.80
Суспільство

Новини

21 січня

20 січня

18 січня

17 січня

16 січня

Всі новини

Розрив століття: на Заході висловилися про важливі наслідки російської агресії в Україні

Часи російського домінування над Україною переживають свій кінець. У цьому президент РФ Володимир Путін може звинувачувати тільки себе.

Про це йдеться в статті Пітера Дікенсона для The Atlantic Council.

За його словами, спроба створення "Малоросії" на Донбасі стала доказом того, що російські політичні еліти безнадійно далекі від української громадської думки.

"Правда, щонайменше, одна людина в Москві не змогла зрозуміти, чому це було смішно. Ключовий соратник Володимира Путіна і куратор вторгнення в сусідню країну Владислав Сурков назвав проголошення "Малоросії" способом підняти дискусію в Україні", - сказано в матеріалі.

Оглядач підкреслив, що Кремль чіпляється за вигадку, ніби мовчазна більшість проросійських громадян України очікує можливості, щоб влаштувати переворот в Києві, але це не так.

"Події останніх кількох років зробили байки Кремля про "слов'янську солідарність" ще більшим анахронізмом", - зазначив Дікенсон.

Крім того він зауважив, коли історики з часом озирнуться на крах українсько-російських взаємин, вони, вочевидь, будуть вважати російське вторгнення в Крим переломним моментом.

"Анексія півострова та гібридна війна на Донбасі змусили українців серйозно переглянути своє ставлення до Росії. Військова агресія отруїла двосторонні зв'язки та перетворила те, що було від початку торговельною суперечкою, на геополітичний "розрив століття". Війна також зміцнила українську національну самоідентичність, яка страждала після десятиліть існування СРСР", – додає автор матеріалу.

На його переконання, багато хто в Москві, без сумніву, сподівається, що все це можна змінити, та й в історії немало прикладів, коли відносини між країнами покращувалися після закінчення кровопролиття. Але коли відносини відновляться, вони будуть опиратися абсолютно на інші засади.

"Не важко зрозуміти, чому Москва не хоче визнавати скорочення свого впливу на Україну. Ставши президентом, Володимир Путін поставив за мету відновити статус Росії як супердержави та регіонального гегемона, який було втрачено в 1990-х. Втрата контролю над важливими імперськими форпостами не вписується в цей наратив. Разом з тим, нічого не вказує на можливість повернення російського впливу на Україну. В короткостроковій перспективі це може означати, що неінтенсивні бої можуть продовжитися на Донбасі. А в довгостроковій – захід домінування Москви дає шанс Києву проявити себе. Росія, напевне, вже програла війну за українську незалежність, але Україна все ще має перемогти", – підсумував Дікенсон.

Як повідомляв "Апостроф", нардеп, координатор групи "Інформаційний опір" Дмитро Тимчук вважає, що Росія знайшла спосіб прикривати свої дії на Донбасі.

За матеріалами "24 каналу"