Великий Піст, який передує найбільшому святу християн - Великодню, в цьому році буде тривати з 19 лютого до 7 квітня включно.
Традиційно Великий піст починається за сім тижнів до Великодня і триває сорок днів, до Вербної неділі. Згідно з біблійними переказами, саме стільки днів диявол спокушав Ісуса Христа в пустелі. Спаситель нічого не їв в ці дні.
Так, в перший і останній тиждень Великого посту накладаються особливо суворі обмеження.
Вважається, що перед початком посту обов'язково потрібно попросити благословення і причаститися, відвідувати літургії, відмовитися від спиртного, куріння, свят, масових гулянь, плотських задоволень, не лихословити.
Їжа під час посту повинна бути простою, але різноманітною, щоб організм отримував достатню кількість необхідних речовин і вітамінів. Бажано віддати перевагу їжі, приготованій на паровій бані або грилі, і відмовитися від смаженого.
Під час посту не можна вживати продукти тваринного походження - м'ясо, молоко, сир, яйця, а також випічку, крім хліба, страви фат-фуду, алкоголь.
Понеділок, середа і п'ятниця - дні сухоїдіння, коли страви їдять в холодному вигляді, термічно необроблені, без масла. Рибу можна їсти тільки двічі за весь час посту.
При цьому меню на Великий піст може включати в себе чорний хліб, гриби, каші, овочі, фрукти і варення, бобові, сухофрукти, горіхи, мед.
Каші потрібно готувати на воді і без додавання вершкового масла. Продукти повинні бути свіжими, звареними, запеченими або приготованими на пару, але ні в якому разі не підсмаженими на сковорідці. Рекомендується замінити чай і каву свіжими соками і морсами.
Як повідомляв "Апостроф", 12 лютого українці починали святкувати Масляну, яка триватиме до 18 лютого включно.