RU  UA  EN

Понеділок, 25 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.05
Суспільство

Новини

25 листопада

24 листопада

Всі новини

Найманець з Донбасу на прізвисько "Халк" та інші: хто і скільки росіян загинули в Лівії

На війні в Лівії загинули близько 35 бойовиків з Росії, деякі з них також брали участь в бойових діях на Донбасі.

Про це повідомляє видання "Медуза", посилаючись на інформацію чотирьох найманців РФ, людини з керівництва "Союзу добровольців Донбасу", який також пов'язаний з ринком ПВК ветеран ФСБ, і на джерело близьке до керівництва "Вагнера".

Відомо, що загиблі в Лівії - це вихідці з трьох регіонів Росії: Краснодарського краю, Свердловської і Мурманської областей. Їх тіла доставлять до Росії тільки в кінці жовтня.

"Ще не пройшли хвилювання після виборів (у Мосміськдуму - ред.): Люди переживають, так що тіла там ще в Лівії в холодильниках полежать. Приблизно 30 "двохсотих". В якому стані? Ти уявляєш взагалі, що таке "двохсоті"? Тобі це краще не знати", - поділилося джерело з ПВК "Вагнера".

У Свердловську область перша інформація про втрати надійшла в суботу, 28 вересня.

"Їх накрило авіаударом на лінії фронту. Просто в розрахунку бойовому стояли, і щось пішло не так, як то кажуть", - розповів отримані відомості близький знайомий двох загиблих, який сам воював на Донбасі.

Крім того, за його словами, інформація про втрати надійшла безпосередньо з фронту: керівник уральського відділення "Союзу добровольців Донбасу" Максим Хлопін "зателефонував (що знаходиться в Лівії - ред.) командиру (ПВК - ред.), на чиїх очах це сталося, і підтвердив імена: Артем Нев'янцев з позивним "Халк" та "Беня" Гнат Боричів. У "Бені" брат загинув в "лічкє" (особистій охороні - ред.) У "Бетмена" (начальника штабу 4-ї бригади Луганській народної республіки Олександра Бєднова - ред.)".

Хлопін підтвердив, що отримав інформацію про загибель Боричіва і Нев'янцева, і уточнив, що "загиблих буде більше".

Відзначають, що Артем Нев'янцев "Халк" з російського міста Єкатеринбург занесений в базу центру "Миротворець". На сайті вказано, що йому 38 років, він ветеран другої чеченської кампанії, на Донбасі з 2014 року був військовим розвідником, кулеметником і брав участь у штурмах.

Коли Нев'янцев поїхав з південного сходу України, невідомо, але під час своєї присутності на Донбасі росіянин перебував в підрозділі "Козачий корпус" самопроголошеної Донецької народної республіки і в батальйоні "Степ" (його називають "козацьким підрозділом"). Є інформація, що так називалася одна з двох перших тактичних груп в складі ПВК "Вагнера".

Зазначені в базі "Миротворець" сторінки Нев'янцева в соціальних мережах закриті, але сервіс розпізнавання обличь FindClone знайшов фотографії ветерана в акаунтах трьох користувачів в російській соціальній мережі "ВКонтакте" - на знімках Артем Нев'янцев і його супутники у військовій екіпіровці, і, по всій видимості, ці фотографії зроблені в зоні бойових дій на сході України. На інших фото, доступних тільки через FindClone, "Халк" стоїть в кубанці і камуфляжі, на шевроні якого помітне його прізвисько - "Халк". На кількох знімках він разом з сім'єю: дружиною Оксаною Чумаковою і дитиною.

Другий бойовик - Гнат Боричів, він також єкатеринбуржець. Відповідно до джерел видання, загинув в Лівії. У 2015 році він давав інтерв'ю місцевим журналістам з сайту "Е1", коли ті робили репортаж з похорону старшого брата Гната. Романа Боричева з військовими почестями поховали більше чотирьох років тому - він загинув, захищаючи колишнього міністра оборони ЛНР Олександра Бєднова, першого з впливових польових командирів, які загинули в хвилі замахів 2015-2016 років.

Гнат Боричів, як і його брат, був охоронцем Бєднова, але пережив замах на свого командира.

"Ми їхали на Донбас (воювати - ред.) не конкретно до" Бетмена". Думали, до кого потрапимо, до того потрапимо. Вже на кордоні дізналися про загін Бєднова і вирішили залишитися там. Займалися особистою охороною, як охоронці. На громадянці ми теж це робили, і начальник служби безпеки командира вирішив запросити нас", - говорив Гнат журналістам у 2015 році.

У розмові з журналістами видання "Медуза" неофіційно визнав факт втрат в Лівії і представник міністерства оборони Росії.

Також три співрозмовника видання розповідають про загиблих з Краснодарського краю. Прізвище першого з них з'ясувати не вдалося, хоча відомо ім'я і позивний.

"Денис (позивний "Вектор") родом зі станиці Кущевської. У нього залишилися дружина, діти в перший-другий клас пішли" - розповів бойовик ПВК "Вагнера".

Інший найманець на питання, чи знає він про загибель в Лівії уродженця Кущевської Дениса "Вектора", відповів по телефону ствердно і поклав трубку. Також загибель людини з позивним "Вектор" підтверджує близьке до ПВК "Вагнер" джерело: "Колись я всю цю *** (сволота - ред.) готував на південний схід (Україна - ред.)", - зазначив бойовик "Вагнера".

Співрозмовник в ПВК розповів виданню, що "командир першого загону "Ратибор" важко поранений і знаходиться в Пітері, куди його швидко вивезли (з Лівії - ред.)".

"Ратибор" - це позивний Олександра Кузнєцова, одного з командирів військової компанії, який є на фото з прийому в Кремлі в грудні 2016 році, який давав президент Володимир Путін на честь кавалерів Георгіївського ордена, орденів Героя Росії і Радянського Союзу. Ще одне знайоме з ситуацією джерело стверджує, що "з "Ратибором" потрапили під заміс люди з "Русича"(диверсійного загону, який брав участь в конфлікті на Донбасі - ред.).

Як повідомляв "Апостроф", сили уряду національної єдності опублікували докази присутності російських військових в Лівії.