RU  UA  EN

Четвер, 16 січня
  • НБУ:USD 42.25
  • НБУ:EUR 43.30
НБУ:USD  42.25
Суспільство

Новини

16 січня

15 січня

Всі новини

Затриманий в США хакер з РФ хотів зламати сервери заводу Тесла - відреагував навіть Маск

Затриманий на минулому тижні в США російський хакер Єгор Крючков, якого підозрюють в організації змови з метою вчинення кіберзлочинів, планував встановити у внутрішню мережу заводу Tesla віруси для крадіжки інформації.

Про це повідомляє видання Teslarati.

Росіянин встановив контакт з російськомовним співробітником компанії, який начебто погодився допомогти з кібератакою в обмін на 1 мільйон доларів. Однак насправді той звернувся до ФБР і повідомив про підготовку хакерського зламу.

На матеріал видання відреагував засновник Tesla Ілон Маск. Він написав, що вдячний за оперативне реагування, адже планувалася "дійсно серйозна атака".

Повідомляється, що у липні Єгор Крючков почав спілкуватися через месенджер з співробітником заводу компанії "Gigafactory", який виготовляє батареї для електрокарів. На початку серпня вони декілька разів зустрічалися.

Крючков запропонував новому знайомому за 500 тисяч доларів встановити на комп'ютери заводу програму, яка крастиме дані, згодом підвищив ставку до 1 мільйона доларів. Крючков планував, що кібератака відверне увагу служби безпеки Tesla, поки хакери викрадатимуть корпоративні дані.

Співробітник Tesla відразу повідомив про підготовку кібератаки ФБР. Надалі він продовжив спілкуватися з Крючковим, але вже під контролем спецслужби. Йому вдалося отримати важливу оперативну інформацію і про здійснені раніше кібератаки. Зокрема, Крючков розповів про викрадення даних CWT Travel, після чого хакери отримали 4,5 млн доларів відкупу.

Росіянину загрожує до 5 років позбавлення волі та штраф у чверть мільйона доларів через підозру в змові для вчинення шкоди захищеному комп’ютеру.

Як повідомляв "Апостроф", 19 травня в Івано-Франківській області співробітники СБУ затримали всесвітньо відомого хакера під ніком Sanix, який на початку 2019 року привернув увагу світових фахівців з кібербезпеки, виклавши на одному з форумів оголошення про продаж бази з 773 мільйонами адрес електронної пошти і 21 мільйоном унікальних паролів.