RU  UA  EN

Понеділок, 25 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.05
Суспільство

Новини

25 листопада

Всі новини

Хто відкрив Америку до європейців: дослідження ДНК вирішило багаторічну суперечку

Вчені провели дослідження і з'ясували, що першими Америку відкрили полінезійці.

Про це пишуть в журналі Nature.

За вивчення цього питання взялися вчені з Медичного центру Стенфордського університету, вони вирішили провести генетичне дослідження, яке підтвердило факт глибокого особистого спілкування корінних американців з району сучасної Колумбії і полінезійців з островів в Тихому океані.

Для цього команда вчених відправилася в Колумбію, а потім до Французької Полінезії, щоб знайти корінне населення і взяти зразки генетичного матеріалу.

Перед тим, як збирати зразки, вчені роз'яснили мету дослідження індіанцям і полинезийцам, оцінили їх інтерес до участі і дочекалися згоди. Потім команда взяла зразки слини у 807 учасників на 17 полінезійських островах і в 15 індіанських групах уздовж тихоокеанського узбережжя Північної і Південної Америки від Мексики до Чилі.

"Ми виявили ідентичні за походженням сегменти індіанського походження на декількох полінезійських островах", - повідомив один з дослідників.

Це означає, що полінезійці і корінні американці в якийсь момент історії зустрілися і встигли настільки зблизитися, що на світ з'явилися діти з індіанської і полинезийской ДНК. Статистичний аналіз підтвердив, що зустріч відбулася приблизно в XII-XIII століттях. Америка була відкрита європейцями в XV столітті, а Франція колонізувала Полінезії лише в XIX столітті.

Дослідники вважають, що полінезійці висадилися на території нинішньої Колумбії і подружилися з місцевим населенням.

Крім цього, на тісний зв'язок і знайомство предків двох культур вказували загальні ознаки в їх побуті. І корінні американці, і полінезійці вирощували солодку картоплю до контакту з європейцями. Назва рослини при цьому звучить майже однаково на обох мовах.

Масштабне дослідження Стенфордськтх вчених, нарешті, розв'язало давню суперечку і переконало супротивників теорії "контакту" в тому, що попри тисячі кілометрів, які розділяли дві культури, вони все-таки зустрічалися.

Як писав "Апостроф", на узбережжя Лігурійського моря, в районі Порто-Підоккіо, на території комуни Фрамура в Італії, на глибині близько п'ятдесяти метрів, двоє професійних дайверів знайшли залишки старовинного затонулого судна.