Співочий ректор Михайло Поплавський, який зняв за шість днів шість кліпів, і Олег Винник оголосили про другу церемонію нагородження національної премії "Українська пісня року".
Це їхній спільний проєкт, завдяки якому популяризують молодих, талановитих артистів, поетів, композиторів, кліпмейкерів, музикантів і відзначають легенд української сцени, пишуть "Факти".
Незважаючи на пандемію, Поплавський і Винник вирішили не переносити премію, а дати можливість артистам знову виходити на сцену і популяризувати українську пісню. Грандіозна церемонія нагородження відбудеться у Палаці "Україна" 29 квітня. Режисером-постановником шоу буде випускниця Університету культури Катя Царик, яка знімала кліпи для Поплавського і Винника.
Поки творці премії не розкривають всіх секретів. Кажуть, що вона значно відрізнятиметься від торішньої. Концертне шоу буде розподілено на п'ять тематичних блоків, а кожен концертний номер - окреме театралізоване дійство з сучасними технологіями і несподіваними сюжетами.
"Ми з командою працюємо над останніми штрихами шоу, обговорюємо номера і придумуємо нові фішки. Без зайвої скромності можу сказати, що в цьому році будемо ще більше дивувати розмахом. Ми не просто лобіюємо українську пісню, робимо все можливе, щоб вона якомога більше звучала в теле- і радіо-просторі, а й хочемо підтримати наших артистів, виводити на сцену нові імена і не забувати тих, чиї пісні звучать кілька поколінь", - сказав Михайло Поплавський.
Номінантів відбирає експертна рада. Головна умова - пісня повинна звучати українською мовою. Також враховують популярність виконавців, їх затребуваність не тільки в радіоротації і телепросторі, а й перегляди в соцмережах, гастрольну діяльність, створення нового матеріалу. Переможці номінацій представлять свої номери на церемонії нагородження.
"Для мене важливо, щоб "Українська пісня року" знайшла своїх виконавців, які заслуговують поваги і визнання публіки. Ми хочемо показати країні талановитих виконавців і зробити їх популярними в усьому світі. Українських композиторів і авторів хітів, які співає вся країна, повинні знати і поважати", - сказав Олег Винник.
Він зазначив, що знає, як важко пробиватися молодому артисту. Коли його пісні звучали з кожної праски, шанувальники й гадки не мали, хто їх виконує. І так тривало більше року, поки популярність Винника не вийшла за рамки невеликих концертних залів. Його довго не звали "в телевізор", не шанували преміями та нагородами, хоча прихильники давно називали народним.
"Я ще на початку творчого шляху в Україні мріяв провести концерт в рідному селі, але тоді не знаходилися спонсори. А зараз, коли я вже сам міг дозволити собі фінансово влаштувати свято для земляків, спонсори стояли в черзі. Вважаю такий підхід несправедливим. Наш проєкт дасть можливість молодим, талановитим артистам заявити про себе на великій сцені. Слава Богу, ми з Михайлом Михайловичем можемо дозволити собі зробити премію, якою можемо пишатися", - підкреслив Винник.
Проєкт "Наша пісня" був створений Михайлом Поплавським в 2004 році, коли національні радіо- і телеефіри на 90% заповнював іноземний продукт. У проєкті Поплавського брали участь виключно українські артисти з піснями на українській мові. З роками проєкт розвивався, ставав масштабнішим, розширював географію і міняв назву. "Українську пісню року" Михайло Поплавський проводив в 2017 у Варшаві. У проєкті взяли участь більше 3000 українських артистів.