На минулому тижні в Києві було зафіксовано перевищення допустимих концентрацій речовин, що забруднюють атмосферне повітря.
Про це повідомили в щотижневому моніторингу на Facebook-сторінці Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського.
Щоденні спостереження проводилися з 31 березня по 6 квітня на 12 стаціонарних постах обсерваторії. Всього було проаналізовано тисячі сто шістьдесят шість проб повітря. Спостереження на ще 4 постах не проводили через карантин.
У повітрі Києва було відзначено перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій:
- зважених речовин - в 1,0-1,6 рази на проспекті Перемоги, Бессарабської площі, вулиці Каунаській;
- діоксиду сірки - в 2,1-2,7 рази на площах Бессарабської, Деміївській, проспекті Перемоги (біля метро Святошин), вулицях Семена Скляренка та Олександра Довженка; в 1,4-1,9 рази - на всіх постах міста, виключаючи проспекту Науки, 37 (у метеомайданчиках обсерваторії), де середньодобовий вміст не перевищував рівень ГДКс.д.;
- діоксиду азоту - в 4,9-5,6 рази на проспекті Перемоги, вулицях Інженер Бородіна, Скляренко, Бессарабської і Деміївської площах; в 3,2-3,9 рази - на вулиці Каунаській і Оболонському проспекті; в 2,4-2,9 рази - на всіх постах міста, крім проспекту Науки, де перевищень не виявлено;
- формальдегіду - в 3,0-3,1 рази на проспекті Перемоги, Бессарабської площі, вулиці Скляренка, бульварі Вацлава Гавела; в 1,1-2,9 рази - на всіх постах міста.
"У порівнянні з попереднім тижнем, в повітрі міста вміст формальдегіду, діоксиду азоту та сірчистого ангідриду дещо підвищився (більш помітно - 4 і 6 квітня), оксиду вуглецю і зважених речовин - не змінився", - відзначили в повідомленні.
Судячи з прогнозів Українського гідрометцентру, в найближчі дні метеорологічні умови не сприятимуть розсіюванню шкідливих домішок в атмосфері.
Як раніше повідомляв "Апостроф", рівень радіації в префектурі Фукусіма (Японія), де в 2011 році сталася катастрофа на атомній станції, перевищив норми в десятки разів через вторинне радіаційне забруднення, викликане вивільненням цезію через потужні тайфуни.