19 квітня до Міжнародної космічної станції (МКС) пристикувався вантажний космічний корабель Cygnus з Астробджолами.
Про це повідомляє видання Astronomy.
На борту космічного корабля знаходилися два робота (Honey і Bumble), яких в NASA називають Астробджолами. Зараз вони проходять перші випробування, а астронавти перевіряють, чи не ушкодилася конструкція під час польоту. Всього роботів три, також на МКС цього літа повинен прибути і третій робот під назвою Queen.
Астробджоли - літаючі роботизовані системи у вигляді кубів, які призначені для виконання ряду різноманітних функцій. Кожен робот використовує електричний вентилятор для переміщення в умовах мікрогравітації.
За словами керівника відділу робототехніки NASA Террі Фонга, інженери тестували апарати на Землі, але відтворити ті ж самі умови дуже складно, тому зараз важливо переконатися, що роботи ведуть себе саме так, як припускали творці. На кожному з трьох примірників встановлено шість камер, які необхідні для навігації і побудови тривимірної карти МКС. Разом з тим вони підтримують віддалене управління з Землі.
Насамперед Honey і Bumble займуться інвентаризацією. Вони оснащені RFID-сканерами і з їх допомогою перевірять наявність всієї апаратури.
Потім вони почнуть виконувати більш складні завдання. Наприклад, в NASA збираються реалізувати проект під назвою SoundSee. В ході нього Астробджоли скористаються спеціальним мікрофоном для запису звуку на МКС, щоб потім обробити аудіодоріжку за допомогою штучного інтелекту, який допоможе в діагностиці ушкоджень. Фонг порівнює це з тим, як автомеханіки по звуку двигуна визначають несправності в роботі машини.
Крім цього є і другий важливий проект - тестування роботизованої руки, яку розробив Стенфордський університет. Оскільки в подальших космічних місіях, в тому числі в експедиції до Марса, роль роботів зросте, вже зараз важливо відпрацьовувати найкращі рішення для їх експлуатації. Поки інструмент все ще знаходиться на Землі, але інженери планують відправити його на МКС разом з третьою Астробджолою влітку 2019 року.
Як повідомляв "Апостроф", в кінці березня Індія випробувала нову зброю, збивши балістичною ракетою супутник на низькій навколоземній орбіті, внаслідок чого утворилася хмара небезпечного сміття, який може зіткнутися з Міжнародною космічною станцією.