Більшість рослин суші перебувають в симбіотичних відносинах з грибами і за допомогою переплетених коренів торгують - гриби отримують органічні речовини, а рослини - дефіцитні в грунті мінерали, такі як фосфор.
Про це повідомляє Naked Science.
Так, автори статті, опублікованій в журналі Current Biology, показали, що гриби можуть транспортувати мінерали в області, де їх особливо не вистачає, щоб "виторгувати" у рослин більш вигідні умови обміну.
Дослідження щодо торговельних відносин вели вчені з Амстердамського вільного університету. Вони виявили рух фосфору по рослині-партнеру гриба. Чашку Петрі з грунтом розділили на три частини, дозволивши грибу витягуватися з центральної частини з рослиною (морквою) в обидві сусідні, де знаходився фосфор з мітками різного кольору.
Виявилося, що якщо розділити мінерал на нерівні частини і помістити 90 відсотків його маси в один відсік і тільки 10 відсотків - в інший, то гриб контролюватиме передачу мінералу з багатої ділянки.
Як повідомляв "Апостроф", раніше вчені провели випробування генномодифікованого гриба Metarhizium pingshaense, який здатний знищувати малярійних москітів.